Başkan Sert Kayseri OSB’nin Taleplerini İletti

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, OSB sanayicisinin taleplerini içeren dosyayı Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a ikram etti.

Çeşitli açılış törenleri için Kayseri’ye gelen Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, AK Fırka Kayseri Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Taner Felek, İsmail Tamer ve Rüya Nergis, Kayseri Büyükşehir Şehremini Memduh Büyükkılıç, YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Şaban Çopuroğlu, vekâlet yetkilileri ve tören düzeni üyeleriyle bu arada Kayseri OSB’ye ziyaret gerçekleştirdi. Nazır Varank’ı, Kayseri OSB Başkanı Mehmet Sert, Başbuğ Vekili Misyon Yibur, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Baktır, Nihat Bozkurt ve Nuri Çetinçağlar, Toprak Müdürü Yakup Gültekin ile toprak personeli karşıladı. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalman ve umumi heyet üyeleri, gelecek sonrasında Bakan Varank ve beraberindeki heyeti reislik makamında konuk etti. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Dik, Icra Vekili Varank’a iri ziyaretlerinden kontekst teşekkür ederek, Kayseri OSB’de yapılan çalışmalar ve sunulan hizmetlere ilişik uzun vukuf verdi. Başbuğ Mehmet Sarp, Kayseri OSB’nin hizmetlerine ilgilendiren göstergeler başta girmek üzere sanayicilerin taleplerini içeren bilgilendirme dosyasını Bakan Varank’a takdim etti.

Brifing dosyasında; Kayseri OSB sanayicilerinin envestisman teşviki ve GES istihsal kapasitelerine ilgili talepleri, ihracata yönelik yük taşımacılığı destekleri ve Kayseri’nin limanlara demiryolu ile bağlantısının güçlendirilmesi, OSB genişleme çalışmaları ve tasfiye tesisi yetenek artırımı üzere teşvikler kadar başlıklar düzlük aldı.

Ziyaret, Kayseri OSB yönetiminin günün anısına Nazır Mustafa Varank’a ödül takdiminin ve fotoğraf çekiminin ardından sona erdi. – KAYSERİ

Share: