Bakan Varank, KAYSO Divan Toplantısı’nda konuştu

Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, “Burada mobilya sektöründe eskimemiş teknolojiler geliştirecek firmalarımıza tıpkı destek vereceğiz. Bizim müstakbel girişimcilik desteğimiz 375 bin teklik amma Kayseri üzere bu açıkladığımız çağrıda 1 milyon liraya kadar KOBİ’lerimize destek vereceğiz.” dedi.

Varank, riyaset ettiği Kayseri Uran Odası (KAYSO) Sedir Toplantısı’nda, kentin Türkiye’deki mahdut sanayi şehirlerinden biri olduğunu söyledi.

Sanayicilerin posta arkadaşları olduğunu belirten Varank, sanayicilerle yapılan toplantıların kendilerine haddinden fazla özdek kattığını rapor etti.

Bakan Varank, siyasetçiler kendisine Türkiye’ye hizmet ettiklerini dile getirerek, “Türkiye üretmenin tadını aldı. Bakınız şu akıbet 2 senede Türkiye dünyadaki arz yüce hazırlık zincirindeki oyuncularından biri olabileceğini tüm dünyaya gösterdi. Bunu sizler birlikte hissediyorsunuzdur. Kapınızı çalmayan Avrupalılar, artık kapınızı çalıyordur. Size sipariş vermekten ihtiraz edenler, havale veriyordur.” dedi.

Endüstri ve Teknoloji Bakanlığına kapalı kalkınma ajanslarıyla şehirlerin potansiyeline akla yatkın yatırımlar yaptıklarını vurgulayan Varank, şunları kaydetti:

“Özellikle mobilya sektörü Kayseri için çok makro. Möble sektöründe da haddizatında tığ eskimemiş girişimlerin, alelhusus eskimemiş teknoloji üreticilerinin ortaya çıkmasını istiyoruz. Bu manada da elden Kayseri’ye dönük ileri girişimcilik bindi programı çağrısına çıkıyoruz. Burada möble sektöründe bakir teknolojiler geliştirecek firmalarımıza bir destek vereceğiz. Bizim doğacak girişimcilik desteğimiz 375 bin lira ama Kayseri için bu açıkladığımız çağrıda 1 milyon liraya kadar KOBİ’lerimize destek vereceğiz. Yeter ki eskimemiş teknolojiyi hangi geliştirebilir, eskimemiş oyuncular nasıl çıkabilir, bunu görebilelim. Bu çağrıyı de açıyoruz. Buradan duyurmuş olalım. Tığ mobilya sektörüne dönük ati girişimcilik çağrısını başlattık. 1 milyon liraya büyüklüğünde buradan firmalarımıza destek vereceğiz. Anlı Şanlı iyi olsun.”

Share: