Başkan Büyükkılıç’tan ulaşımda erke hamlesi

Kayseri Büyükşehir Belediye Reisi Dr. Memduh Büyükkılıç, raylı sistemde geçer enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Başbuğ Büyükkılıç, bu çerçevede Erişim A.Ş’den bilgilendirme alarak, RES ve GES seçeneklerini masaya yatırdı.

Otobüs İşletmesi Güruh Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanında Genel Yazman Yardımcısı Bayar Özsoy, Muvasala ZIYAN ETMEK Umumi Müdürü Mehmet Canbulut, Muvasala Planlama ve Raylı Sitemler Ofis Başkanı Sedat Erdoğan ve Ulaşım A.Ş. ekipleri katıldı.

Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut yoluyla Başkan Büyükkılıç’a uzun bire bir yemek yapıldı. Sunumda, Başbuğ Büyükkılıç’a, raylı tümce hatlarında kullanılmak için RES ve GES kabil yenilenebilir erke kaynaklarına ilgilendiren tafsilatlı bilgiler verildi.

Raylı sistemde geçer enerjinin yenilenebilir kaynaklardan sağlanması ile ilgili yapılan çalışmaların önemine işaret fail Komutan Büyükkılıç, sürecin takipçisi olacağını belirterek geleceğe bozulmamış kasaba bırakmanın önemini vurgulayarak, henüz ümranlı ulaşım yatırımları için hız gösterdiklerini ifade etti. Yapılan çalışmalarda emeği sabık mesai arkadaşlarına teşekkürname eden Başkan Büyükkılıç, ulaşımda Kayseri’yi elan konforlu, henüz mütekâmil ve daya makul hale getirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Toplantıda, Komutan Büyükkılıç’a ulaşıma müteveccih ayrıksı çalışmalarla ilgilendiren birlikte bilgiler verildi. 24 eskimemiş KAYBİS istasyonu amacıyla madun çatı çalışmalarının hızlandırılması talimatı veren Başkan Büyükkılıç, Türkiye kartın şişman ulaşıma entegrasyonu ile ilişik gelinen dideban için vukuf aldı. – KAYSERİ

Share: