Kayserispor Başkan Vekili Semra Demirer: “Berna başbuğ dünya çapında aynı gelişim yaptı”

Spor Ayak Süper Lig’üstelik sezona alıntı yasağıyla başlayan, 14 haftalık bölümde 7 galibiyet ve 2 el birliği sonucunda 23 puanla 6. sırada kayran düz Yukatel Kayseri spor‘bile kulüp komutan vekili Semra Demirer, başbuğ Berna Gözbaşı’nın çok oylumlu amal başardığını söyledi.

Semra Demirer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Berna Gözbaşı’nın aynı ‘Cumhuriyet kadını’ olduğunu belirterek, “Maddi imkanları sonuna kadar kullanarak Kayseri’ye benzeri sosyallik kattı. Şehrin gençlerine, kadınlarına o sosyalliği kazandırmak üzere ailesini, işini boşlama etti. Berna başkan dünya çapında ayrımsız hisse senedi yaptı. Beklentiye girmeden yaptı. Başardık. Kadınların dalavere kurullarında, liderlik pozisyonlarında çok daha çok olması lazım.” dedi.

Maddi imkanların olmayabileceğini vurgulayan Demirer, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Berna başkanın her zorluğu göğüslemesi, altyapıya inanan ülkücü ve ‘Ego işimi pir yaparım’ diyen, çokça bati hars ve terbiye almış, idealist Çağdaş Atan gibi benzeri hocanın olması başarıyı getirdi. Şikayet etmektense, mevcut durumu değerlendirecek bilgiye ve sevgiye sahipsek, birbirimizi kucaklarsak elimizdeki kadroyla çokça balaban sükse elde edebiliyoruz. Modern hoca bunun örneği. Fair play ödülü de aldı. Ne kavgası var hangi küfrü var. Altyapıdaki oyuncuları küçümsemiyor, seçkin birine dokunuyor. Sistemi tepeden aşağıya büyüklüğünde aynı şekilde götürüyor. Aynı bütün kuruyor. Böyle taze hocalara da yol açmak gerekiyor. Öğretmen bunun sunma evire çevire örneği. Ahlaklı, elindeki malzemeyi sunu bereketli şekilde değerlendiren Modern hoca kabilinden ülkücü hocalara bu ülkenin ihtiyacı var. Ülkemizde hakeza iyice insanlar var. İlhan Palut, Okan Ekşimsi, Emre Belözoğlu bunu yapıyor.”

Güzeşte zaman Ziraat Türkiye Kupası’nda bile final oynayan Kayserispor’un kenetlenerek başarılı olduğunu vurgulayan Demirer, “Kayseri’da hocamızın hümanistliği, efdal karakteri, oradaki oyuncuların fena hâlde karakteri, Berna başkanın üvey anne duygusuyla kucaklaması başarıyı getirdi. Bizler üstelik özveriyle, beklentisiz, çıkarsız, yalnız ülkemizin gençlerini istekle, bir kadının zorluk yaşadığını hissedip bindi olduk. Sonucunu görüyoruz. Bu elden şişman paralarla olacak madde değil. Ruh ve kimya bile geçişsiz. Benim üstelik yönettiğim aynı kulüp var. Seçkin çeşit imkan yahut imkansızlıklar ortamında seçkin türlü çocuğa hizmet veriliyor ve kollar uçuyor. Onları hayır ayla getirebiliyorsunuz. Böylece Türkiye ve dünyaya hizmet ediyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Karı yöneticilerin sayısının artması gerektiğine dikkati çekici Demirer, ” Fransa’de yapılan tıpkı istatistiğe bakarak, kadınların dalavere kurulunda çokça olduğu yerlerde hataların haddinden fazla bir iki yapıldığı ispatlanmış. Hava ve kuruluşlarda kadın idareci sayımız artmalı. Ayak Topu evet, güreş tamam, basketbol tamam ayırt etmiyor.” diyerek konuştu.

“Doğan ve Emre üzere alttaki daha çok çocuğumuz var”

Demirer, Kayserispor altyapısından yetişip elverişsiz dışına transfer olan Doğan Alemdar ve Emre Demir kadar oyuncuların kulübün altyapısında olağandan bulunduğunu dile getirdi.

Kayserispor’un bu mevsim oynadığı kamu tomar maçlarında fariza alan 28 yaşındaki Öz Saygı Bulut’un birlikte erdemli karakterini ortaya koyarak ve yıldızını parlatarak özen çektiğini anlatan Demirer, “Doğan ve Emre kadar alttaki çıktı çocuğumuz var. Değer birlikte haddinden fazla karakterli tıpkısı aktör, Kayseri’üstelik ayar buldu.” ifadelerini kullandı.

“Berna başkanın daha çok bindi alması gerekiyor”

Gündeş Atan kabil Berna Gözbaşı’nın üstelik kulüp için haddinden fazla fedakarlık yaptığını vurgulayan Demirer, “Berna başkanın hem maddi hem manevi artık bindi alması gerekiyor. Biz üstelik Berna başkan birlikte benzeri şekilde üzüntüden fert açıklamalar yapabiliyoruz. Beni üstelik Çağcıl hocayı birlikte Berna başkanı üstelik kızdırabiliyorlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Türk sporunda ekonomiyi yöneltmek gerektiğini anlatan Demirer, şunları söyledi:

“Bilcümle harcayarak olmuyor, üretime bile artırmak geçişsiz. Hangi büyüklüğünde dinç yetiştirirsek o kadar kulüplerin geleceği garanti altına alınır. Yetiştirmeden sadece alarak bu işi götüremezsiniz. Kayserispor işte transfer yasağıyla alay malay gençleri değerlendirdi. İdealist, işini dost, inanan insanlarla kenetlenerek kalburüstü oldu. Kupada final oynadık. Kimesne bize inanmıyordu. İki Küçük Asya takımının final oynaması balaban sükse. Kupayı alabilirdik. Bu sene üstelik çok gür gidiyoruz. Teessürat yaşanıyor, ekonomik iniş çıkışları görüyorsunuz, buna rağmen o iyicene bent bu aşamaya getiriyor. O sinerji, erke, farkındalık, kucaklaşma başarıyı da körüklüyor.”

“Berna Gözbaşı’nın bırakması taraftarı değilim”

Berna Gözbaşı’nın Arabam.com Konyaspor maçından sonradan “Benim daha çok elimden benzeri molekül gelmiyor” şeklindeki açıklamalarına değinen Demirer, şunları kaydetti:

“Bırakması taraftarı değilim. Haddinden Fazla güzelce şeyleri adalet etti, bunları taçlandırmadan Berna komutan bırakmaz. Pes edecek karakterde değil. Bittabi üzgün. Kimesne elini uzatmazsa imkânsız. Maçlarımıza 15 bin peyrev geliyor, bu konuda altıncı sıradayız. Bunu muvaffak olmak birlikte olağan değil, o projelerle başardık. Berna başkan kavgalı ve fert olmakta doğruca. Başarılarını taçlandırmadan bırakmasını iştiyak etmiyorum. Hangi büyüklüğünde özverili davrandığına şahidim. Berna başkan ‘Bırakıyorum’ dediğinde sistem üzülür. Kimse bırakmasını istemez. İnşallah ekibiyle henüz şişman başarılara imza atacak.”

Çok büyük sporculara dokundu

Kayserispor Kulübü Başbuğ Vekili Semra Demirer, diğer spor branşlarında da çokça eke sporculara dokundu.

“Mesleğim muallimlik” diyen Demirer, ailesinin birlikte sporun zarfında olduğunu belirterek, “Olgun bölümünü bitirmeme rağmen beden terbiyesi öğretmeni kalkmak istedim. Mesleğime aşığım. Bu dünyanın sporcular, sanatçılar, beden eğitimi öğretmeni ve müzik öğretmenleri yoluyla kurtarılacağını ve iyiliğe akla yatkın evrileceğini düşünüyorum. 35 yıldır yaptığım mesleğimle evlatlarıma kavuşmaya gidiyorum, iş yapmaya gitmiyorum. Pazartesi sendromu yaşamıyorum, mesleğimi seviyorum.” diye konuştu.

Türkiye’de zer madeni kabil aynı nüfusun olduğuna dikkati calip Demirer, “Spor, tıpkısı kalkınma aracıdır. Sükse sadece ayrımsız ölçüt değil, bu ayrımsız macera, gezi. Çocukları küçücük yaşta alıyorsunuz. Ailesi da inanmazken siz onu alıp tıpkı hedefe akıllıcasına koşturuyorsunuz. Birlikte koşuyorsunuz. Alay Malay keder çekip, alay malay ağlayıp, alay malay gülüyorsunuz. Sonraları meşhur oluyorlar, önlerinde kuyruklar oluşuyor. O devir ben anlayışsız çekiliyorum. ‘Bakalım vefalı mı, beni hatırlayacak mı?’ diye bekliyorum. Ego şanslı ayrımsız öğretmenim. Evlatlarım beni üvey anne makamına oturttu. Bütünü ‘Anne’ diyor.” ifadelerini kullandı.

Hangi sporculara dokunduğu yönündeki soruyu Demirer, “Çok var. Alicenap Bakire, Çiy Bayrak Aköz, Esra Gümüş, Gülden Kayalar, Zaza Pachulia, Cihad Şahin, Melih Mahmutoğlu, Barış Ermiş, Sulh Hersek, Sulh Ömer Erlim, Sağlam Çipo, Orhan Haciyeva, Ömercan İlyasoğlu, Aslıhan Atıkır, Nil Güvenç, İlker Er… Haddinden Fazla sakil iz edinen çocuklarım var. NBA’deki yıldızımız Cedi Osman küçücüktü, bizim kulübün altyapısındaydı. Sertaç bile bir şekilde, o kadar bulunmaz evlatlar var ki. Seçme biri çok özel.” diye yanıtladı.

Türk sporuna rastgele devir bakım edeceğini kaydeden Demirer, “Düşünün, ben tek istemezken, futboldan kaçarken bir anda kendimi ortamında buldum. Çünkü haddinden fazla sevdiğim ülkemde Türk kadınları temas şeyi başarabilir. Yer çığlık imkanlara sahip bir nebzecik tıpkısı köye düşsün orayı canlandırma valör, takımlar çıkarır, oraları güzelleştirir, insanları tıpkı araya getirir.” şeklinde fikir belirtti.

Berna Gözbaşı’nın Kayserispor’daki görevi için teklif getirdiğinde şaşırdığını anlatan Demirer, “Öneri ettiğinde ‘Yok, girmek istemiyorum’ dedim. Israr edince tıpkısı kadın dayanışması yaptım ve el ele verdik. Çok iyice işler başardık. Kayseri’nin hazne kadar altyapısına tıpkısı karı elinin değmesi çok şeyi değiştirdi. Berna başkan özel karı. Üvey Anne, bacı namına katlanılamaz aynı takım çalışması yaptık. Birçok projesinde imzamız vardır. Berna başbuğ elini uzattı, kardeşi Değer Gözbaşı elini uzattı. Alelhusus Berna komutan maddi ve manevi gövdesini koydu. Kadın adına yanı sıra olmam gerektiğini düşündüm. Kayserinin altyapısı kaynıyor, kadın eli dokununca farklılıklar oluşuyor.” diye niteleyerek konuştu.

Share: