Akıbet an haberi… Eşini ve çocuğunu öldüren saldırgan yakalanacağını anlayınca intihar etti

Eşini ve çocuğunu öldüren agresif yakalanacağını anlayınca intihar etti

ANKARA – Başkentte eşiyle metrukiyet aşamasında olduğu tez edilen aynı nefer, çaktırmadan girdiği evdeki eşini ile çocuğunu silah ve bıçakla öldürdü. Memleketi Konya’ya kaçtığı esnada yakalanacağını anlayan agresif eş intihar etti. Korkunç olaya tanık olan mahalle sakinleri ise dehşete düşüren o anları anlattı.

Görüngü, dün sabahleyin saat 04.30 sırlarında Sincan ilçesi Fatih Mahallesi Yıkılmak Sokak’ta bulunan benzeri apartmanda meydana geldi. İddialara göre H.K., içerisinde metrukiyet aşamasındaki eşinin ve çocuklarının yaşadığı eve balkondan gizlice girerek eşi Bahtınur K.’ye saldırdı. Eşine zırh ve bıçakla hücumcu dinsiz insan, evden kaçmaya çalışan kızı Havvanur K.’ye de bıçak ve silahla saldırdı. Toplanmış 3 ahali silah sesinin duyulduğu olayda mutsuz asıl ve kızı oldukları yerde hayatlarını kaybetti. Memleketi Konya’ya kaçtığı esnada yakalanacağını anlayan saldırgan nefer ise intihar ederek yaşamına akıbet verdi. Hayatını kaybeden esas ve kız, memleketleri Konya’birlikte toprağa verildiği öğrenildi. Olayla ilişkin incelemelerin ise bitmeme ettiği aktarıldı. Çiftin evde kâin sair iki çocuğunun ise kendilerini odaya kitleyerek saldırıdan kurtulduğu istikbal sürüldü.

“Agresif elinde silahla kızının başında az buçuk beklemiş”

Olayın tanıklardan Ayşe Cingöz, “Kötü seslerine uyandık. Elan sonraları silah sesleri geldi. Polisi aradık. Binanın önüne geldiğimde tıpkısı kız çorlu şekilde yatıyordu. Alın binadaki komşumuz kız ihtisas masajı yaptı. Saldırgan eşini evvel bıçaklamış, sonra öldürmüş. Ailenin 11 yaşında özürlü aynı oğlu ile kıytırık bir kızı henüz varmış. Onlar kendilerini odaya kilitlemiş. Onlara uymazlık verememiş. Sair genç kız ise evden kendisini dışarıya atmaya çalışırken babası ona de çığlık etmiş. Agresif elinde silahla kızının başında biraz beklemiş. Sonraları birlikte kaçarak gitmiş. Saldırganın öz canına de kast ettiğini duyduk. Saldırganın, namına açılan boşanma davası sonucu bu yola başvurduğunu öğrendik” ifadelerini kullandı.

“Kız, adamı görünce yere yatıp geberik numarası yaptı”

Dertli kızın canını idare etmek amacıyla ölmüş taklidi yaptığını belirten Güler Aksoy, “Şeb seslere uyandık. Yanık tıpkısı kız karşıda oturuyordu. Beni görünce, ‘abla müzaheret cilt yaralıyım’ dedi. O sırada polisi aradık. Nara sesleri bitmeme ediyordu. Sesler kesildikten bilahare agresif binadan artık. Kız, adamı görünce yere yatıp geberik numarası yaptı. Eşim sağlıkçı. Kıza kalp masajı yaptı. Asıl da hem bıçak, hem silahla öldürülen. Yara ettiğin gören komşular ergin” dedi.

“Agresif kapıyı açıp kaçtı”

Yerde dertli tıpkısı kişinin yattığını belirten Sevgi Öcalan ise, “Tıpkı sese uyandım. ‘Kurtarın hangi peki, yaralıyım’ diye niteleyerek. Dışarıya baktığımda tıpkı kız yerde yatıyordu. Saldırgan kapıyı açıp kaçtı. Cankurtaran ve polis güçleri ekipleri geldi. Yaralıları götürdüler. Tümce güruh. Cenazeleri götürdüler. Sabaha kadar polisler buradaydı. Temel ve kızmış ölenler” şeklinde konuştu.

Share: