Vekil Âlim: EYT’de top bizden daha çok, Mart ayında neticelenir diye niteleyerek düşünüyorum

Mücahede ve Içtimai Düzenlilik Bakanı Vedat Bilim Adamı, DOĞRU Öğür TBMM Ekip Toplantısı öncesi gazetecilerin EYT düzenlemesiyle ilişkin sorularını yanıtladı.

“BÜTÜNÜYLE BİZDEN ÇIKTI”

Vekil Bilgin, kanun teklifinin Divan gündemine ne zaman geleceğiyle ilgilendiren, “Gruptaki milletvekillerimiz konuyu tartışıyor. Onlar Divan’e götürecek, tığ değil. Divan’in iradesinde, bizden top artık. Milletvekillerimizin iradesiyle o şekilleniyor. Bundan sonraki aşamaları biz izleme etmiyoruz. Tığ Divan’te milletvekillerimize, grubumuza getiriyoruz, orası değerlendiriyor. Mart ayında neticelenir diyerek düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

“HAZİNE BAKANLIĞI, KIDEM TAZMİNATIYLA İLGİLİ SORUNU ÇÖZDÜ”

Icra Vekili Bilimci, Kaynak ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel’nin konuya bindi verdiğini belirterek, “Özellikle bayrılık tazminatıyla ilişkin karşılaşılabilecek sorunu çözdü. Özel benzeri paket hazırladı. Zımnında sevgili yok” diye konuştu.

Hazne ve Maliye Bakanı Nureddin Bitkisel ise EYT konusuna ilişkin, “Hazne’den de daha çok. Biz her an her şeye hazırız” dedi.

“MAAŞLAR MART AYINDA YATIRILACAK”

EYT’lilere ilgili yerine YANLIŞSIZ Fırka Ekip Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu cemaziyelevvel açıklama yapmıştı. Akbaşoğlu “EYT en geç haftaya Sedir’e sunmayı planlıyoruz, maaşlar arz geç Mart ayında yatırılacak. Bu konuda bildirme ufak tıpkı çekinti söz konusu değil” demişti.

Share: