ABD’de polisten Monterey Otopark saldırısına ait izah

Los Angeles Mübarek Departmanı Şerifi Robert Luna, Monterey Park’ta planlı ve 11 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıya ilgilendiren kullanılmamış bilgileri paylaştı. Luna, nahoş ve kurbanlar beyninde seçme bağlantı belirlenmediğini söyledi.

Mübarek Robert Luna, Kaliforniya eyaletindeki Los Angeles kentinin Monterey Park Yeri ilçesinde düzenlenen silahlı saldırıya ilişkin başlatılan soruşturmada en üst elde edilen bilgileri paylaştı. Luna, kıya bürosunda görevli dedektiflerin incelemelerine bitmeme ettiğini vurgulayarak, “Müfettişlerimiz, dalavereli ile kurbanlardan herhangi biri ortada tıpkısı angajman belirleme etmedi. Yabansı evli değildi ya dahi benzeri ilişkisi yoktu” dedi.

ABD medyası, şüphelinin eşiyle yaşadığı mesele dolayısıyla silahlı saldırıyı düzenlediğini öne sürmüştü. Lahut Luna, bu kalıp haberlerin şu an üzere ‘söylenti’ olduğunu fakat anket kapsamında edinilen rastgele bilginin değiş ihtimalinin olduğunu belirtti.ÜÇ SİLAH VE MOTOSİKLET ELE GEÇİRİLDİŞerif Luna, soruşturma kapsamında biri fenomen yerinde, biri şüphelinin intihar ettiğini kamyonette ve başkası bile şüphelinin evinde doğmak üzere 3 silahın ele geçirildiğini duyurdu. Luna antrparantez saldırının düzenlendiği içtima benzeri çıkmaz arkasında park yeri halinde motosiklet bulunduğunu, bu motosikletin birlikte çirkin hesabına kayıtlı olduğunu belirtti. Luna, şüphelinin bu motosikleti mütenavip ayrımsız kaçış aracı yerine ahzetmek için sokağa otopark ettiğini aktardı.NELER OLMUŞTU?

Yüzde 65’ini Asyalı Amerikalı ve yüzde 27’sini Latin kökenli vatandaşların oluşturduğu Monterey Otopark’ta 21 Eş günü silahlı cüretkâr düzenlendi. Saldırıda 11 dirilik hayatını kaybetti. Sakil 72 yaşındaki Huu Fert Tran, özel timin operasyonu sırasında bulunduğu kamyonette intihar etti.

Share: