Zelenski: Demin balaban olan öz ivinti

Ukrayna Izzet Başkanı Volodimir Zelenski, ulusa sesleniş konuşmasında, Almanya’nın tank kararını ‘çok iyi haber’ kendisine değerlendirerek, “Deminden en kocaman molekül çabukluk ve tankların sayısı. Ordumuzun terbiye hızı, Ukrayna’ya tank tedbir etme hızı. Tank desteğinin hacmi ve sayısı” dedi.

Ulusa sesleniş konuşmasına, “Zaman Ukrayna için serencam basamak gür haberlerin olduğu tıpkısı gün. Savunmamız amacıyla tank tedarikini başlatma kararı verildi. Çağdaş tanklar” ifadeleriyle başlayan Ukrayna Azamet Başkanı Zelenski, “ABD’den üstelik haddinden fazla yaşayan tıpkısı girişim var. Ukrayna, Abrams’ları algı, bu karar amacıyla teşekkürname ederiz. Bize modern ve çok ihtiyaç mahsus tankları sağlamaya iştahlı oldukları için birlik müttefiklerimize minnettarım. Hep bunlar bugün acun üzere sunu majör gerçeği kanıtlıyor; özgürlüğün henüz üstelik güçlendiği gerçeğini. Demin sunma majör husus çabukluk ve tankların sayısı. Ordumuzun eğitim bilimi hızı, Ukrayna’ya tank tedarik ika hızı. Tank desteğinin hacmi ve sayısı” dedi.

SIRADA UÇAK TEDARİKİ Mİ VAR?

Zelenski, NATO Umumi Sekreteri Jens Stoltenberg ile müzakere gerçekleştirdiğini tabir ederek, “NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile görüştüm. Ukrayna’ya ince menzilli füze tedarikini serbest bırakmalıyız, yoğun silahlar alanındaki işbirliğimizi bollatmak bizim için koskocaman, Ukrayna’ya tayyare ikmalini sağlamalıyız. Bu hepimiz için yüce bire bir fariza” diye konuştu.

Share: