14. Arsıulusal İstanbul Sigortacılık Konferansı 8 Kasım’da başlıyor

Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı, STD sülale sahipliğinde 8 ve 9 Teşrinisani tarihlerinde online yerine gerçekleştirilecek.

IUC Group yoluyla planlı 14. Uluslararası İstanbul Sigortacılık Konferansı, 8 ve 9 Teşrinisani tarihlerinde Sigorta Tatbikatçıları Derneği (STD) karı sahipliğinde gerçekleşecek. Bu seneki esas teması “Global Tadilat ve Sigorta Piyasası ile Tedbir Zinciri Üstüne Etkileri” namına belirlenen konferans, ücretsiz ve online olarak gerçekleşecek. 8 Teşrinisani Salı haset STD Başkanı Gönüllü Altıngöz’ün konuşması ile başlayacak olan program, Türkiye Sigorta Birliği Umumi Sekreteri Müstakil Obalı, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Atilla Benli ve SEDDK Başkanı Mehmet Akif Eroğlu’nun konuşmalarıyla devam edecek. Maurice Williams’ın “Toptan Değişiklikler ve Sigorta Piyasası ile Tedbir Zinciri Üzerine Etkileri” mevzulu yönettiği evvel oturumda konuşmacılar İstanbul Üniversitesi Iktisat Fakültesi’nden Melikşah Kaçar, Achmea’dan Gijs Klock, Gallagher Re’den Yingzhen Chuhang ve Swiss Re’den Pavel Huerta olacak. İlk oturum, Prof. Dr. Sinan Akkar’ın katılımı ile sonlanacak.

Aynı çağ ikinci oturumda moderatörlüğünü Menekşe Uçaroğlu’nun üstleneceği panelin konuşmacıları beyninde Lloyds’tan Andrew Woodward, Munich Re’den Oliver Büsse ve Axa Sigorta’dan Sanem Çıngay düz alıyor. Panelin ikinci gününde celse TSEV Başkanı Mehmet Kalkavan ve Komutan Yardımcısı Mehmet Verim’in konuşmalarıyla başlayacak, Oto Sigortaları paneli ile devam edecek. Moderatörlüğünü Şimşek Demirkan’ın yaptığı panelde SEEDK’dan Ercan Güleç “Sermaye Yeterliliği”, Quick Sigorta’dan Eyüp Özsoy “Hasar ve Cayma Uygulamaları”, Milliman’dan Halil Kolbaşı “Rezervler”, IUC Grouptan Menekşe Uçaroğlu “Araştırma Görevlisi Uygulamaları”, Sompo Sigorta’dan Şirzat Çetinkaya “Modelleme ve Fiyatlama”, Tosaş’tan Timur Selçuk Turan “Sakınım Çıngı Tedbir Yönetimi” konularına değinecek. – ANKARA

Share: