Yozgat’ta Et ve Süt Kurumunda akıllıca fiyatla satılan ten ürünlerine alçak ilişki

Yozgat’ta vatandaşlar akla yatkın fiyata vücut ürünleri alabilmek amacıyla sabahın er saatlerinde Deri ve Benzin Kurumu Komutan Mağazası uğrunda çokluk oluşturuyor.

Cilt ve Benzen Kurumu Yozgat Satış Mağazası uğrunda sabahın er saatlerinden itibaren kuyruğa giren vatandaşların sayısında değme geçen devir artış yaşanıyor. Piyasaya bakarak henüz uygun fiyata vücut ve kıyma ahzetmek talip vatandaşların oluşturduğu deniz dikkat çekiyor. Vatandaşlar, kasapta kilosu 200 ila 220 ortada satılan dana kıymayı 89 liradan, 200 ila 250 liradan satılan dana kuşbaşıyı ise 99 liradan aldı. Ancak as mağazasında cilt stokları ilişkin olunca seçme yurttaş 1’er kilogram kıyma ve kuşbaşı alabildi.

Kıyma almak üzere eş mağazasına geldiğini söyleyen Cafer Aksoy, “Kıyma almak üzere saat sabah 7.30’dan beri bekliyorum. Burada 89 lira, diğer yerlerde 250 liralık, henüz akla yatkın olduğu için burada bekliyoruz. Güzeşte alamadık, bugün almayı bekliyoruz amma o da güvence değil” dedi.

Mustafa Ceylan isimli vatandaş ise, “Kıyma almak için bekliyorum, sıranın yer sonundayım. Dışarıya göre elan akıllıca, gayrı yerlerde pahalı onun üzere geldik” şeklinde konuştu.

Mehmet Gül birlikte, “Aynı kilo ten alabildim, elan fazla vermiyorlar, sabahleyin ezanından beri bekliyorum. Kıymanın kilogramı 89 teklik, kasaplardan elan akıllıca olduğu için buradan alıyoruz” ifadelerine düzlük verdi. – YOZGAT

Share: