Yüksekovalı öğrencilerden depremzedelere odun sobası

Yüksekovalı öğrencilerden depremzedelere odun sobası

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesindeki öğrenciler tarafından üretilen 110 odun sobası depremzedelere gönderildi.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 11 ilin etkilendiği depremler sonrası yaraların sarılması için icraat devam ediyor. Yüksekova Mesleki ve Ustalık Anadolu Lisesinin öğretmen ve öğrencileri üstelik yer sarsıntısı bölgesinde kullanılmak üzere soba üretimine başladı. 15 kişinin katılımıyla lisenin atölyesinde yapılan çalışmalar sonucunda önce etapta tamamlanan 110 adet soba depremzedelere gönderildi.

Atölyede incelemelerde kâin Yüksekova Kaymakamı Ömer Çimşit, kaymakamlığın organizasyonda eksiksiz Yüksekovalıların umum ele vererek 30’un üzerinde kamyon ve tır dolu malzemeleri deprem bölgelerine gönderdiklerini belirterek, “Yüksekova ilçemizde 210 ailemiz, 683 nüfusumuzu biz misafir ettik. Yüksekovalılara teşekkürname ediyorum; evlerini, kapılarını, gönüllerini açtılar. Tek mal ve icar murat etmeden 210 aileyi evlerinde barındırıyorlar. Bizdeki bu beraberlik anlayışı olduğu sürece seçkin felaketin üzerinden geleceğiz inşallah. Bizler dahi kalbimizden ve gönlümüzden onların acılarını ve üzüntülerini hissediyoruz. Onların acılarına, üzüntülerine ayrımsız nebzede olsun derman olmaya çalışıyoruz. İnşallah depremin yaralarını sarıncaya büyüklüğünde yardımlarımız bitmeme edecektir. Zaman Yüksekova Mesleki ve Teknik Rum Lisesinin hoca ve öğrencileri bir araya gelerek zelzele bölgesi amacıyla 110 nüsha soba ürettiler. Bu sobaları birazdan yer sarsıntısı bölgelerine göndereceğiz” dedi.

Yüksekova Kaymakamı Çimşit’e, Yüksekova Belediye Başbuğ Yardımcısı Feyzi Saika, Hakkari İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Bilal Dolgunca, Yüksekova İlçe Milli Yetişek Müdürü Yusuf Atael üstelik haremlik etti.

Share: