Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halk oylaması çıkışıma CHP lideri Kılıçdaroğlu’ndan yanıt: Var mı sende o cesurluk?

Hükümet ve muhalefet arasındaki “Başörtüsü teklifi” tartışması devam ediyor. Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’de Battalgazi Devlet Hastanesi, Hekimhan Tünelleri, Zayıf Sarıerik Lisanslı Depo ve Borsası ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu küşat töreninde konuştu.

“SIKIYORSA BU İŞİ REFERANDUMA GÖTÜRELİM”

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun gündeme getirdiği başörtüsü düzenlemesi karşı birlikte değerlendirmede kâin Reisicumhur Erdoğan, “Sunacağımız öneri tam ekseriyet sağlanarak akseptans edilirse Türkiye üzere heybetli bir avantaj olacaktır. Karşıt yönde bire bir buut ortaya çıkarsa yeni, sivil, özgürlükçü bir anayasa kavuşturma mücadelemizi seçimden sonraları de sürdüreceğiz. Şunu üstelik yapabiliriz, ilk kez bugün Malatya’da açıklıyorum. Haydi, sıkıyorsa gel bu işi referanduma götürelim. Parlamentoda bu aksiyon çözülmüyorsa kararı budun versin” dedi.

KILIÇDAROĞLU’NDAN YANIT GELDİ

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sözlerine içtimai medya hesabından yaptığı paylaşımla karşılık verdi. Kılıçdaroğlu, “Ne oldu, çıban Orban’lık mı yapacaksın Erdoğan? Bura Türkiye, Macaristan değil. Yasa teklifini destekle, ne referandumu… Kaçmazsan bu aksiyon çözülür; erkekler kadınların giyim kuşamını konuşamaz ayla sağlık. Var mı sende o cesaret?” ifadelerini kullandı.

Share: