Yılmaz Tunç madenci istirdat ekiplerini konuşma etti

SELIM Öğür Kadro Başkanvekili ve Bartın saylav Yılmayan Tunç TTK Madenci kurtarma ekiplerini gerileme başında mülakat etti.

Kahramanmaraş ve çevresinde 7.7 ve 7.6 şiddetinde yer sarsıntısı afetleri yaşadı. Deprem bölgesindeki kriz çalışmalarında görmüş geçirmiş TTK Zonguldak ve Bartın Amasra ilçesinden gelen madenciler arama istirdat çalışmalarını sürdürüyor. DÜRÜST Öğür Takım Başkanvekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Bronz birlikte hem madencileri hem depremzedeleri bekâr bırakmadı. Bronz; Hatay ülke merkezi, İskenderun, Kırıkhan ve Gaziantep Nurdağı ilçesinde madencileri musahabe etti.

Yılmaz Tunç hayatını kaybedenlere ilgilendiren üstelik “Kahramanmaraş milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenc’in kardeşi, 24. Çevrim Kahramanmaraş saylav Sıtkı Güvenç’in depremde vefatını derin ayrımsız tartı ile öğrendik. Hatay mebus Hüseyin Yayman’ın ablası, ağabeyi, yeğenleri arz yakınındaki 11 canını kaybetti. Acısı haddinden fazla nazik. Amma kip, asrın felaketinde hemşerilerini bir nebze serbest bırakmadan ihtiyaçları üzere cansiperane koşturuyor. Rahmetlik Sıtkı ağabeyimize ve depremde irtihal eden kamu vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur diliyorum, mekanları behişt olsun” dedi. – BARTIN

Share: