Son zaman haberi… Kütahya’da mızrap operasyonunda 2 hayat tutuklandı

Kütahya’da polisin düzenlediği metal operasyonunda gözaltına alınan 3 zanlıdan 2’si tutuklandı.

İl Itimat Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, mülk merkezinde uyuşturucu konu satışı yaptığı yönünde bilgiler elde ettikleri M. Y. isimli şahsa yönelik olarak emek başlattı. Yürütülen icraat sonucunda şüphelinin uyuşturucu konu sattığı belirleme edilen hep kullanıcı 4 şahsa muamele yapılırken, yanlışlık unsuru yerine 1 sayı tabanca ve 10,87 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Soruşturmayı derinleştiren Narkotik Suçlarla Savaşım Şubesi ekipleri M. Y. isimli şahsın diyar dışından Kütahya’ya eroin konu getireceği bilgisine ulaştı. Berbat M.Y ve A. B. ile I. M. A’nın bulunduğu miftah Kütahya girişinde durduruldu. Anahtar içerisinde ve şahısların üzerlerinde yapılan aramada, 52,3 gram metamfetamin, 3 adet bireşimli ecza, 3,05 gr esrar,1 adet ruhsatsız tabanca, 9 skor fişek ve 3 skor payp ele geçirildi. Çirkin M. Y. isimli şahsın ikametinde yapılan aramada ise, 5,84 gram kötü,18 skor bireşimli ecza ve 1 adet payp ele geçirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan I. M. A. savcılık ifadesi sonrası erkin bırakılırken, M. Y. ile A. B. isimli kişiler çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. – KÜTAHYA

Share: