Nazır Aristokrat: “Türkiye içindeki terör örgütü sayısı 120’nin altına düştü”

Icra Vekili Aristokrat: “Türkiye içindeki yıldırı örgütü sayısı 120’nin altına düştü”

KÜTAHYA – İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat, Kütahya’da yaptığı açıklamada, Türkiye içindeki terör örgütü sayısının 120’nin altına düştüğünü söyledi.

Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kütahya Idarehane binasının küşat törenine katılan Icra Vekili Aristokrat, 29 Teşrinievvel 2023’te dağlarda 1 modül terörist kalmayacağını dile getirdi.

Aristokrat, “Bugün Türkiye içre yıldırı örgütünün sayısı 120’nin altına düştü. Dağları yegâne yegâne temizliyoruz. Hiç keder etmeyin, tek iptila etmeyin. 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu coğrafyanın içerisinde yani 785 bin kilometre karenin içre göreceksiniz. Cenabıhak bize şans edecek, o dağlarda 1 çıngı terörist kalmayacak. Onun üzere ifadem şudur; tığ hep gelişigüzel haddinden fazla ruhlu adımlar atacağız. Cumhuriyetin bir numara asrını bilcümle beraber geçirdik. Yıldız olursa ikinci asrına akla yatkın hep beraber yürüyeceğiz ve inşallah bu yüzyıl Türkiye asrı, bu yüzyıl Türkiye yüzyılı olacak. Bize bırakılan emanetlerin ne olduğunun farkındayız amma biz bize bırakılandan çokça elan fazlasını gelecek nesillerimize ve gelecek asırlara bırakacağız. İmkanımız elan fazla. Elan güçlü, elan iri işlemler yaptık. Biz yaptıkça bu yıldızlarımız şenlenecek. ‘Biz yaptıkça fedakarlıklarımızın karşılığı bu ülkede bulunuyor’ diye bizlerle bu arada halledecekler” ifadelerini kullandı.

Icra Vekili Aristokrat, tıpkısı restorantta garson yerine çalışan ve namına mümasil Mukavim Gitmez ile ayrımsız süre kardeşçe yazar, fotoğraf çektirdi.

Share: