YİK Toplantısı sonrası Fahrettin Altun’dan açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında gerçekleştirilen Erdemli İstişare Müesses (YİK) Toplantısı’na ilgilendiren izah işleyen İletişim Başkanı Fahrettin Altun, ‘Kurul üyeleri, ev dışında Türkiye aleyhinde ölçülü propagandalar ile bunlara alın alınacak tedbirler üzerine istişarelerde bulunmuşlardır’ dedi.

Cumhur Reisi Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen YİK Toplantısı sona erdi. Derinti sonrası yazılı izah eden Altun, “Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki toplantıda Kurul üyeleri, sıkıntılı dışında ve hele birlikte Avrupa’dahi Türkiye aleyhinde planlı propagandalar ile bunlara karşı alınacak tedbirler üstüne istişarelerde bulunmuşlardır. Asamble üyeleri, bu çerçevede Türkiye’deki ecnebi vakıfların ve ayrımsız kuruluşların faaliyetlerini dahi değerlendirmişlerdir” ifadelerini kaydetti.

‘ÜYELER, AVRUPA’NIN TÜRKİYE’YE SERGİLEDİĞİ RİYAKAR TUTUMA İŞARET ETMİŞLERDİR’

Altun, açıklamasının devamında şunları kaydetti:

“Türkiye demokrasi ve kalkınma yolunda aleniyet tekmil ettikçe, müstakil adımlar attıkça, Avrupa’nın ülkemize olan düşmanlık düzeyinin bile yükseldiğine dikkati çekici Kurul üyeleri, Avrupa Birliği üyelik sürecinden terörle savaş ve sığınmacı konularına, Avrupa’nın Türkiye’ye karşı sergilediği bağdaşmaz, nahak, adaletsiz ve yüze gülücü tutuma belen etmişlerdir.

Kurul üyeleri, Türkiye seçim sathı mailine girdikçe sosyal iletişim araçları kaynaklı dezenformasyonların ve milli birliğimizi zedelemeye çevrik provokasyonların artabileceğini tabir ederek, ülkemiz ve milletimizle ilişkin hemen sınırlarımız zarfında değil yurtdışında üstelik yoğunluk kazanacağı muhtemelen bühtan kampanyalarına alın alınacak tedbirler konusunda düşün teatisinde bulunmuşlardır.

Sayın Cumhurbaşkanımız toplantıda, Avrupa’daki ülkemiz aleyhtarı siyasal ve sosyal alerjinin çokça yoğun tarihi kökleri olduğunu belirterek, Avrupa’nın budunsal ve dini fanatizmini el erki, insan hakları, özgürlükler kadar kavramların arkasına saklanarak sergilediğini dile getirmiştir. ‘Batının uygarlık değerleri’ diyerek kül dünyaya dayatılan ilkelerin öz güvenlik ve bolluk düzeni gözdağı altına girdiğinde bizzat bu ülkeler tarafından ayaklar altına alındığını tekraren gördüklerini tabir fail Sayın Cumhurbaşkanımız, ‘Hak ve özgürlükler konusunda, ahbaplık devleti kılıfına sığdırılmış birçok faşist uygulamaya imza atanlar, bize cebin parçalanmamış tersi ayrımsız çirkeflik içindedir. Avrupa’daki vatandaşlarımızın yer insanca taleplerine da sırtlarını dönenlerin, ülkemizde diledikleri kabil at koşturma taleplerinin gerisindeki niyeti tığ gayet iyi biliyoruz. Bize karşı öfkelerinin sebebi, toplumsal ve arazi bütünlüğünü bozdukları, çap sistemini çökerttikleri yerlerde oynadıkları oyunu ülkemizde birlikte tekrarlayamamış olmalarıdır.’ değerlendirmesinde bulunmuştur.”

Toplantıda ayrıca, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı Hakan Fidan’ın bile bire bir yemek gerçekleştirdiği belirtildi.

Share: