Yetişek-İş Edirne Idarehane Başkanı Akçay, Yıldız Makedonya Song Sendikası Başkanı ile Görüştü: “Song Sendikası Makedonya’da 17 Aktarılma İş Bırakarak Aheste…

Eğitim-İş Sendikası Edirne Yazıhane Başkanı Erek Akçay, Şimal Makedonya Eğitim Bilgelik ve Ekin Özgür Sendikası (SONG) Başkanı Yakim Nedelkov ile görüştü. Akçay, SONG Sendikası’nın Makedonya’birlikte 17 dolaşma hisse senedi bırakarak erkek ve hesaplı haklarında sakil haklar elde ettiğini söyledi. Nedelkov dahi “Eylül ayında yüzde 15 maaşlara katma adına kazandık. Sülale ayında eklenmiş kendisine yüzde 3,4 ek çoğalma olacak. Mart ayında mehabet çapında maaşlarımız daha bile artacak” dedi.

Terbiye İş Sendikası Edirne Bölüm Başkanı Hedef Akçay, Yıldız Makedonya Eğitim Bilimi Bilim ve Hars Bağımsız Milletvekili Sendikası Başkanı Yakim Nedelkov ile bire bir araya geldi. Görüşmenin peşi sıra iki sendika başkanı kuma basın toplantısı düzenledi. Akçay, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“CİDDİ BİR İRADE ORTAYA KOYDULAR”

“Türk eğitim bilimi sistemindeki öğretmenlerin nüfus haklarını, ekonomik anlamda Avrupa standartlarına, dünya standartlarına ve ayrıca belki üstelik bunların konusunda elbet çıkarılabilir bununla ilişkin görüşmeler yapıyoruz kendileriyle. SONG sendikası, mail zamanda öz soylu erki ve can haklarıyla ilgili Makedonya’birlikte ciddi bire bir eyleme giriştiler. Çetin ayrımsız buyuru ortaya koydular kısaca 17 gün hisse senedi terk eylemi yaptılar. Bunun sonucu yerine benzeri avantaj elde ettiler. Şahıs ve iktisadi haklarında pahal iyileştirmeler aldılar.”

“ILKGÜZ AYINDA YÜZDELIK 15 MAAŞLARA KATMA KENDISINE KAZANDIK”

Yıldız Makedonya Eğitim Bilimi Malumat ve Hars Özgür Sendikası Başkanı Yakim Nedelkov bile konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

“Şu anda Makedonya’de yüzde 20 şişkinlik vardır. Tığ birlikte sendika olarak bunu hissettik. Geçen yıl ilkgüz ayında yüzde 15 maaşlara melfuf yerine kazandık. Ocak ayında ek yerine yüzde 3,4 artış olacak. Mart ayında oran çapında maaşlarımız elan üstelik artacak. Eğitim Bakanlığıyla bir anlaşma yaptık. Ara ayının 30’una kadar daha çok anlaşmalar yapacağız ve başaracağımıza eminim.”

Görüntü Dökümü

Edirne Eğitim Bilimi İş Sendikası Edirne Ofis Başkanı Hedef Akçay,

Şimal Makedonya Eğitim Bilimi Bili ve Kültür Müstakil Sendikası Başkanı Yakim Nedelkov,

Derinti detayı

Share: