Konya siyaset haberleri… Karatay’da 60 milyon liralık merkezin temeli atıldı

Konya’nın model Karatay İlçe Belediyesi vasıtasıyla ilçeye kazandırılacak 60 milyon liraya dünyalık olacak Karatay Toyluk, Eğitim Bilimi ve Spor Merkezi’nin temeli, planlı törenle atıldı.

Terbiye ve bilgisizlik alanındaki yatırımlarıyla denk olan Karatay Belediyesi, ilçeye kazandırılacağı Karatay Toyluk, Eğitim Bilimi ve Spor Merkezi’nin üstelik temelini planlı törenle attı. Köprübaşı Mahallesi Yüksek Ulu Kurucu Caddesi üzerinde hayata geçirilen proje, 3 bin 355 metrekare arsa, 3 bin metrekare bile inşaat alanına erbap. Kısaca 60 milyon TL’ye dünyalık edilecek Karatay Gençlik, Eğitim Bilimi ve Spor Merkezi’nin içerisinde Masal Atölyesi, Fotoğrafçılık Atölyesi, Ebru Format Atölyesi, Kafeterya, Saz Atölyesi, Iletişim Araçları Atölyesi, E-Spor Playstation Odası, Ecnebi Vasıta Atölyesi, Kütüphane, Ağızsız Katalog, Ünlü Katalog, Spor Salonu, Eğitmen Odası ve Karatay Şehir Konseyi İdari Ofisi bulunacak.

“Karatay gençlik, eğitim ve spor merkezi şehre derece katacak”

Merkezin temel atma töreninde konuşan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, Karatay Cahillik, Terbiye ve Spor Merkezi’nin şehre oylumlu bire bir derece katacağını kaydetti. söz konusu projenin, sonuç 3 yılda Karatay’de temelini attıkları 102’nci yatırım olduğunu vurgulayan Başkan Hasan Kılca, “Projemizin mefret bir özelliği var, projemizin mevcut alanında önceden atıl durumda olan ayrımsız halı sahamız vardı. Vatandaşlarımız, bu mıntıka amacıyla bizlerden yıpranmamış bir emek istedi. Bölgenin çevresinde arkadaşlarımız 1 kamer konu konu dolaşarak anket çalışması yaptılar. Elde ettiğimiz verileri değerlendirdik. Plana ve alana uygun umu, arzu ve önerileri dikkate alarak bir nice donatıyı bu projemizde buluşturduk. Istem Belediyeciliği vizyonundan aldığımız ilhamla, çalışmalarımızı sürdürüyoruz” şeklinde konuştu.

“Dilek belediyeciliği vizyonuyla çalışıyoruz”

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın 1994’te ortaya koyduğu Içtimai Belediyecilik ile 2019’üstelik gösterdiği Istem Belediyeciliği vizyonundan aldıkları ilhamla çalıştıklarını kaydeden Başbuğ Hasan Kılca, “Altyapı ve üstyapıdan sosyal yaşam alanlarına, yeşil kuşaklar ve parklardan ekonomi, istihdam ve zirai faaliyetlerin desteklenmesine büyüklüğünde henüz kavi çokça konuda hemşehrilerimizle düşün alışverişi yaparak, ilçemize en haddinden fazla yakışan hizmetleri hepyek kazandırmaya devam ediyoruz. Merkezimizde iletişim araçları, enstrüman, masal, fotoğrafçılık, ecnebi vesile ve Anadan Görme Umum Sanatları Atölyeleri’nin yanında; e-spor odaları, sesli ve ağızsız katalog, spor salonları, kafeterya ve otopark meydan alıyor. Gene merkezimizde, yaptıkları birbirinden muvaffakiyetli ve ibdai çalışmalarıyla adlarından sıkça meze ettiren Karatay Site Konseyimizin yönetimsel ofisleri üstelik saha algı. Kısaca 60 milyon lira maliyetle nesir edeceğimiz cahillik merkezimizin açılışını inşallah yine gelişigüzel gerçekleştireceğiz. Yeteneklerini yükseltmek, zat deste alanlarıyla ilişik benzeri uğraşı kazanmak ve vakitlerini bol kılmak talip bütün gençlerimizi ve çocuklarımızı merkezimizde ikram etmek için sabırsızlanıyoruz. Tekevvün Mahallemizde yapımını tamamladığımız terbiye tesisini Karatay Hars Danışma Akademisi namına mümasil zamanda hizmete alacağız. Şehir Parkımızın içerisinde ise Tabiat Okulu projemizi tamamladık ve gücük müddet sonraları evlatlarımızın hizmetine sunacağız” diyerek konuştu.

“Temas bakir güne eskimemiş tıpkı hizmet kullanılmamış tıpkı envestisman”

Karatay Belediye Reisi Hasan Kılca, Karatay Belediyesinin gençlere yönelik ayrıksı yatırım ve projeleri için birlikte vukuf verdi. Komutan Hasan Kılca, “Bilcümle anlatım ettiğimiz gibi toyluk ve sporda gerekeni yaptık. Yapmaya de bitmeme ediyoruz. Her sabık aktarılma gençlerimize, evlatlarımıza, yetenekli yavrularımıza bakir imkanlar sunmak, ilçemizdeki sportif faaliyetleri elan üstelik çeşitlendirmek üzere çalışıyoruz. Göreve geldiğimiz günden beri ilçemizde eğitim kalitesinin elan bile artması yerine çetin bir gayret ortamında olduk. Karatay’ımızın derslik ihtiyacına katkı arz etmek yerine 6 eğitim tesisini tamamlayarak milli yetişek müdürlüğümüze teyit ettik. Bu sene ilçemizde durma fail ve darülfünun sınavına (YKS) girecek yekpare 12. derslik öğrencilerimizin YKS referans ücretlerini ödedik. Devamındaysa (hangi şehirde olursa olsun) üniversiteye ilk defa taşıt olan tam Karataylı gençlerimize bin TL nakdi katkı sağladı. Karatay’daki eksiksiz okullarımıza TÜBİTAK Veri Kitaplığı kurduk ve hepsini TÜBİTAK’ın bütün bilim yayınlarıyla doldurduk. Gençlerimizin içlerindeki cevheri ortaya çıkarmaları amacıyla fiziksel şartları hazırladık ve RoboKaratay Projesini başlattık. Yekpare bu bahsettiğim hizmetlerin anlamı esasta şu; erke kaynağımız ve umudumuz olan gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

“Konya belediyeleri hizmette yarışıyor”

Hizmetlerin Konya Modeli Belediyecilik anlayışıyla yapıldığını belirten Selçuki Şehremaneti Komutan Vekili Faruk Kostak bile; Konya belediyelerinin hizmette birbiriyle yarıştığını söyledi.

Merkezin esaslı olmasını dileyen Murat Şehremini Mustafa Kavuş; Karatay Belediyesi’nin temelini attığı 102’nci yatırımının öneminden bahsetti.

DÜRÜST Fırka Konya İl Başkanı Hasan Angı ise, Konya Belediyelerinin mahallelerin ihtiyacını bloke etmek amacıyla çalışma kavramı gözetmeden çalıştığın bunun neticesinde birlikte artağan işlemler ortaya çıktığını kaydetti.

Protokol konuşmalarının ardından Köprübaşı Mahallesi’ne kazandırılacak Karatay Toyluk, Eğitim Bilimi ve Spor Merkezi’nin temeli, dualar eşliğinde atıldı. – KONYA

Share: