Aşure Ayı İnce: “Kılıçdaroğlu’nun eroin iddiasını kanıtlaması lazım”

Şehir Partisi Umumi Başkanı Aşure Ayı İnce, CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun hükümete müteveccih “Cari açığı eroin satarak kapatıyor” sözlerine ilgilendiren, Kılıçdaroğlu’nun iddialarını kanıtlaması gerektiğini söyledi:

Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, beraberindeki umumi komutan yardımcıları ve parti yönetimi ile Hakkari’bile esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşların kısık ilgisiyle karşılaşan İnce, yanına gelen gençlerle özçekim yaptı.

Çarşı merkezi boyunca seçme otobüsünden çalınan çalgı aleti eşliğinde vatandaşları selamlayan İnce, bir taksi durağındaki esnafla öz içtikten bilahare ziyaretiyle ilişkin açıklamada bulundu.

“Devlete olan güveni yeniden tesis etmeliyiz”

Kent şehir gezerek Türkiye’yi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen İnce, “Bakın Meclis Traksiyon ve Bütçe Komisyonunda 2023’ün bütçesi görüşülüyor. 565 bilyon ürem ödemesi var. Tarıma ayrılan mal 54 milyar, faize ayrılan dünyalık 565 bilyon. Türkiye’nin gerçeği bu. Ama bütün birlikte Türkiye’yi buradan çıkarabiliriz. Türkiye bu sıkışmışlıktan çıkabilir. Bilcümle birlikte bunu yapabiliriz. Nereden başlayacağız. Devlete olan güveni yeniden kurmamız geçişsiz. Öğrenciler ÖSYM’ye güvenmiyor. Sorular çalınıyor zira. Esnaf ve iş adamı merkez bankasının açıklamasına güvenmiyor. Yekpare yurttaşlar TUİK’in açıklamalarına güvenmiyor. Hepimiz devletin kurumlarına güveni arttırmalıyız. Bilahare Türkiye’yi bire bir hususiyet devleti yapmalıyız. Mahkemeye gittiğimizde hepimizin adil yargılanacağına güvenmeliyiz. Sonraları liyakatı getirmeliyiz. Kamuda çalışacakların tam ve liyakatli olması geçişsiz. Bütün bunları yaparsak mutluluk huzurlu peki” dedi.

“Topluluk ve Budun ittifakında yokuz”

Cumhur ve Ulus ittifakında saha alamadıklarını belirten İnce, “İkisinden dahi müfit gelmeyeceğine inanıyoruz. Biri 20 senede batırmış. Demincek diyor ki 20 senede yapamadım. Tıpkı henüz intihap. 25’inci senede yapayım. Başkası bile diyor kim o yapamaz. Ama Tayyip Erdoğan’ın bozuk bakanlarıyla bu arada ‘ego yaparım’ diyor. Yahu onlar yapsaydı eskiden elhak yapardı” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’yi düze çıkarıp Sümbül Dağı’nın karşısında çay içeceğim”

Hakkarililerden oy talip İnce, “Şehir Partisi adına tertemiz bire bir partiyiz. Hakkari’dahi hangi konuşuyorsak Trabzon’bile onu konuşacağız. Ağrı’da hangi konuşuyorsak, Edirne’üstelik üstelik onu konuşacağız. Kimseyi kandırmadan, yalan konuşmadan, doğruya akıllıcasına, yanlışa kusurlu diyeceğiz. Hepinizi Memleket Partisi’ne rey vermeye davet ediyorum. Tanrı cevaz verirse, ulus birlikte düşünce verirse ben bu Türkiye’yi tıpkısı dakika geçmiş düzlüğe çıkarırım. Bilahare üstelik zahmetli ayrımsız Cumhur Reisi kendisine gelirim Sümbül Dağı’nın karşısına çayımı içerim” diye konuştu.

“Duyumlarla söylediyse ülkemizi edisyon durumda bırakır”

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “hükümet cari açığı beyaz satarak kapatıyor” iddiasına müteveccih soruya ise İnce, şöyle karşılık verdi:

“İddia doğruysa çetin. O zaman elindeki belgeyi açıklaması geçişsiz. Bu doküman yoksa birlikte yalnız duyumlarla böyle bir madde söylediyse, bu ülkemizi edisyon durumda bırakır. Bunu makul bulmam. Bunu söylediğine göre elinde vesika olması lazım. Bu belgeyi açıklarsa kapsam güç. Doküman açıklamasa birlikte ağırbaşlı.” – HAKKARİ

Share: