Yeğin felaketinin üzerinden 2 sene geçti…Umut’tan umudu kesen eşi boş çukur yaptırdı

Sel felaketinin üzerinden 2 yıl geçti… Rüya’tan umudu kesen eşi abes çukur yaptırdı

Giresun’da 2 sene geçmiş yaşanan başat afetinde cenazesi hala bulunamayan eşi için yersiz çukur yaptırdı

GİRESUN – Giresun’birlikte 22 Ağustos 2020 tarihinde yaşanan başat afetinde sulara kapılan 4 kişinin camit bedenlerine halen ulaşılamazken, o dönem eşi Düş Cantürk’ü kaybeden Ilgım Cantürk ise abes oyuntu yaptırdı.

Baskın afetinin yıl dönümünde eşi Umut Cantürk üzere yaptırdığı abes mezarı görüşme fail Serap Cantürk, içerisi boşta olsa çukur taşında isminin kayıtlı olmasının tıpkısı avuntu olduğunu söyledi.

Giresun’bile 2 yıl önce 22 Ağustos’ta meydana gelen hâkim ve heyelanlar sonucu 5’i açıkgöz, 12 kişinin cansız bedenine ulaşılırken, 4 güç ise yapılan aramalar sonucu bulunamadı. Sel sularında kaybolan ve bibi bulunamayan Imge Cantürk’ün eşi Serap Cantürk, eşini kaybetmek kadar, aynı mezara da sahip olamamanın üstelik keskin olduğunu belirtti.

“İçerisi boş biliyorum amma yine birlikte tesellimiz oluyor”

O şeb yaşananları ve serencam görüşmesini anlatan Serap Cantürk, “Fındık hasat dönemi olduğu amacıyla Yağlıdere ilçesinde köydeydik. Eşim de çalıştığı aksiyon yerinden derkenar köye geliyordu. Telefonla en son görüştüğümüzde bulunduğu yeri söyledi ve ‘yoldayım, geliyorum’ dedi. Tıpkı müddet sonra yeniden aradım amma bu kez telefonuna ulaşamadım. Bir çağ bilahare aracı bulundu amma hala kendisini bulamadık. Eşimi zayi etmek büyüklüğünde bulunamaması üstelik şişman benzeri biberli ve kayıp. Bunu fikren yeryüzü azından içerisi abes da olsa aynı hece taşı olsun istedim. En azından yeğin felaketinin sene dönümünde ve bayramlarda müzakere edeceğimiz ayrımsız mezarı var. İçerisi gereksiz biliyorum ama yine de tesellimiz oluyor” dedi.

“Umudumuzdan umudumuzu kestik”

Bilcümle aramalara karşın bulunamayan eşinden imdi umutlarını kestiğini birlikte rapor eden Serap Cantürk, “Devletimiz bütün imkanlarını sarf etti. Kaybolduğu bölgede ara bulucu ve giyecek parçaları bulundu amma eşim maalesef bulunamadı. Doğrusunu söylemek gerekirse çıktı tığ dahi Umudumuzdan umudumuzu kestik. Bilcümle aramalara karşın bulunamayınca umudumuzu kesince biz birlikte az buçuk abus ama gereksiz mezar yaptırmak durumunda kaldık. Selin aldığını mankafa vermeme kabilinden tıpkısı durumu var benim yaşadığım acıyı kimsenin yaşamasını istemem” diye konuştu.Share: