Yardımcı Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesinde emek dışı hizmetle termin kapasitesi artırıldı

Uşak Terbiye ve Araştırma Hastanesinde mesai dışında sunulan poliklinik hizmetiyle hastane randevu kapasitesinde yüzde 20’lik çoğalma sağlandı.

Uşak Eğitim ve Araştırı Hastanesinde 2022 yılının 7 ayında, 907 bin 580 hastaya poliklinik hizmeti verildi. Benzeri dönemde hastanede 26 bin 608 operasyon gerçekleştirildi.

Salgın döneminin öncesindeki poliklinik sayılarının üzerine çıkıldığı hastanede, poliklinik randevularındaki yoğunluktan belde 25 Temmuz’dan bu yana mesai dışı poliklinik hizmetine geçildi.

Mevcut randevu kapasitesinde yüzdelik 20’lik bir çoğalma kaydedildi.

Hastaneye çocuğunun tedavisi için gelen İbrahim Yılmayan, AA muhabirine, çalışma dışında de polikliniklerde araştırma yapılmasının güzel benzeri aplikasyon olduğunu söyledi.

Yılmaz, “Çalıştığım üzere kimi vakit çocuğumu hastaneye getiremiyordum. Böyle ilişik iş gayet adamakıllı oldu. Çocuğumu randevusuna getirebiliyorum. Tümce üzere henüz iyi hakeza. Çünkü 16.00’de işten çıkanlar yetişemiyor polikliniğe. Böyle 19.00’a kadar henüz ferah oldu.” dedi.

Geçirdiği iş kazasının peşi sıra kolunda kırık oluşan ve ortopedi polikliniğine mevrut Abdülahmet Batur da “Kestirmece 1,5 kamer ilk bire bir aksiyon kazası geçirmiştim. Şu anda birlikte Çeltek Eğitim ve Araştırma Hastanesinde otama görüyorum ve himmet saatleri dışında tedavi alabildiğim amacıyla bu uygulamadan haddinden fazla memnunum devletimize ve doktorlarımıza oldukça çok teşekkür ederim.” diyerek konuştu.

Share: