Veca yöntem haberi: Terbiye Tıpkı-Sen Ağrı Bölüm Başkanlığına Süleyman Gümüşer seçildi

Eğitim Aynı-Sen Veca Şubesi 7. Dümdüz Umumi Müesses gerçekleştirildi. Fiks Menü ile gidilen seçimlerde Süleyman Gümüşer başkan seçildi.

Halk Eğitim Bilimi Merkezi salonunda planlı Yetişek-Tıpkı-Sen 7. Çarpık Çurpuk Umumi Kurulu saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Divan oluşması, ruzname maddelerinin okunmasının ardından günün deme ve önemini tamlayan konuşmasını yapan başbuğ adayı Süleyman Gümüşer, “Eğitim Bilimi-Tıpkısı-Sen, Mehmet Akif İnan’ın ‘Türkümüz dünyayı ahi bilendir. Gökleri insanın ortak tarlası’ dizelerindeki kuşatıcılıkla 14 Şubat 1992’üstelik yola koyulup eskimemiş aynı iz açarak başlattığı soylu yolculuk, hep engelleri ve badireleri aşarak terbiye hizmet kolunun genel çıkışlı sendikası olmanın birlikte ülkemizdeki genişlik nazik sendika olmayı dahi başarmıştır. Yetişek-Ayrımsız-Sen talih ve kavim sevgisinden edim vermemiş, 84 milyonun kardeşliğini hedefleyen, özelde terbiye çalışanlarının genelde ise milletimizin hak ve menfaatlerini, insanlığın huzurunu önceleyen, zulmün karşısında mazlumun birlikte bire bir teşkilattır. Genelde ülkemizin ve insanlığın, özelde ise eğitim bilimi çalışanlarının sorunlarına hal ortaya koymak, mazlumun ve mağdurun yanında, zalimin karşısında kayran kabul etmek şiarıyla başlayan koca ve hürriyet mücadelemiz, kuruluş amacımızda da olduğu gibi hak aramanın merkezi, çözümün adresi olmayı başarmıştır. Temas soy oligarşiye alın demokratik bütün içerisinde katılımcılığı esas alarak sendikal kulvarda açtığımız yeni husus, sendikacılığın ideolojik cidal alanı olmaktan çıkmasına ve bakım alanına dönüşmesine bile kurgu olmuştur. İnsanları ötekileştirmeyen, kucaklayan ve kuşatan misyonun temsilcileri olarak ‘iyilikleri artırmanın, kötülükleri engellemenin’ izdüşümü olarak algıladığımız sendikal mücadelemiz umumi yetkiyle buluşmuş ve benzeri zamanda dünya mazlumlarının dahi sesi olmuştur. Üyelerinden aldığı güçle kamunun çözüm ortağı haline gelmeyi başaran sendikamız, cenk zemininde rekabeti değil, rakiplik zemininde hizmeti mebde olarak benimsemiştir. Eğitim-tedrisat ve bilgi bakım kolunda yaşanan problemlerin çözümünde akıttığı ter ve çözüme attığı imza ile elde ettiği kazanımların sayısını herhangi bir güzeşte çağ zait Terbiye-Benzeri-Sen, ülkemizin demokratikleşmesinde yol açmaya ve el almaya bitmeme etmektedir. Antidemokratik süreçlerin miras adına bıraktığı ve muhkemleştirmeye çalıştığı hep tortuların sökülüp atılmasına çevirici olan Yetişek-Tıpkı-Sen, Akif İnan’ın, ‘Yoluna dikenler döken ellerin/Dönem dirimsel görülür hep kuruduğu’ dizesi doğrultusunda ortaya koyduğu gayretle fert yakıcı bir nice sorunun çözümüne ulama sunmuştur.” diye konuştu.

Gümüşer, şöyle bitmeme etti: “Eklenmiş belirti düzenlemesi de 6. Dolaşma Dolgun Geçim ile anlaşma altına alınarak çözüme kavuşturuldu. Bu düzenleme ile gelişigüzel 5 milyondan fazla insanı havi aynı say gerçekleştirdik. 3600 eklenmiş tezahür düzenlemesinde onarılması gereken, kanuni benzeri düzenleme ile bakir ayrımsız testis kanunla atılması müstelzim adımlar vardır. Bu yönde çalışmalarımız ve gayretlerimiz devam etmektedir. Öğretmenlik Patika Kanunu için mevcuttan henüz iyisini amaçlayan, sahanın sesini duyan ve beklentilerini içeren aynı kanun amacıyla ‘Kanun Tasarısı’ çalışmamızı kamuoyuna sunduk. Muallimlik Çığır Kanunu geliştirilsin istiyoruz. Hal odaklı sendikacılığın gereği olarak; elbette tıpkısı yasa olmalı diye niteleyerek yöntem belgesi niteliği taşıyacak olan kanun tasarısı planı üzerinde çalıştık. Amacımız, mesleğimiz amacıyla atık kıymetli adımı ve çıkarılan kanunu tam seviyeye taşımaktır. Sav Söz atmak, sıska tehalüf düzenlemek değil; çözüm ortaya koymaktır niyetimiz. Evet, tığ düşünen ve üreten efdal tıpkı davanın mensuplarıyız. Aristokrat mücadelenin adresi Yetişek-Tıpkı-Sen kendisine, yapacağımız ve yapmamız müstelzim artık hisse senedi olduğunu izah etmek istiyorum. Çalışanlarımızın hakkını, hukukunu korumaya, terbiye çalışanlarına hususi kazanımlar üretmeye devam ettikçe, inşallah elan balaban başarılara birlikte imza atacağız. Mesuliyetimiz ve yükümüz ağırdır. Aydın yarınlarımızı bu arada düz yazı edeceğimiz ülkü arkadaşlarımız olan sizlerle herhangi bir zorluğu birlikte aşacağımıza olan inancım tamdır.”

Konuşmaların peşi sıra bir tane listeyle yapılan seçimde Yetişek Bir-Sen Dert Büro Başkanlığına Süleyman Gümüşer seçildi. – AĞRI

Share: