Reisicumhur Erdoğan’dan muhalefete LGBT çağrısı: “Milletimizi anormal akımlardan birlikte koruyalım”

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, ihtilaf partilerine LGBT çağrısında bulunarak, “Şuanda Türkiye genelinde görüyorsunuz LGBT diyorlar. Hangi politik partiler bunlarla iş tutuyor, bunları dahi biliyorsunuz. Milli iradenin temsilcileri sıfatıyla milletimizi sapkın ve düzgüsüz akımların saldırılarından beraberce koruyalım. Böylece ayrımlı siyasi partiler yerine 2023 seçimleri öncesinde tarihi uzlaşmaya hep bu arada imza atalım. Elan önceki eksiksiz çağrılarımız gibi bunda da samimiyiz” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’daki programlarının son ayağında kentteki sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile akşam yemeğinde aynı araya geldi. Mövenpick Malatya’dahi gerçekleşen STK buluşmasında mütekellim Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, “Devletimizin nazarından insanımızın cümlesi fiyat derecede hizmete ve hürmete layıktır. Rastgele birey nitelikli vatandaşımızdır. Hangi kırk almanak politik hayatımızda hangi üstelik 20 yılı bulan iktidar dönemlerimizde damarı bozuk yönde tıpkı ayrımcılık izine rastlayamazsınız. Bize oy versin veya vermesin 85 milyonun tamamını içtimai veya siyasi rengine bakmadan kucaklamanın gayreti içerisinde olduk” diyerek konuştu. Politika anlayışlarında ayrımcılık ve ayrıştırmanın olmadığını tabir fail Erdoğan, “Kimseyi inancından, tercihinden, siyasal görüşünden dünya dışlama yoktur. Kökeni, meşrebi, mezhebi hangi olursa olsun 85 milyonun beher ferdi bizim özbeöz kardeşimizdir. Devletimizin nazarından insanımızın hepsi değer derecede hizmete ve hürmete layıktır. Temas birey birinci sınıf vatandaşımızdır. Hangi kırk yıllık siyasal hayatımızda ne birlikte 20 yılı bulan erk dönemlerimizde damarı bozuk yönde tıpkısı ayrımcılık izine rastlayamazsınız. Bize rey versin veya vermesin 85 milyonun tamamını toplumsal veya siyasi rengine bakmadan kucaklamanın gayreti içerisinde olduk. Hemen ekonomide, savunmada, terörle mücadelede, diplomaside değil türe ve özgürlükler alanında birlikte ülkemize yüzyıl atlattık. Yegâne öğür dönemi, nokta, faşist ve baskıcı tavrına karşın ilk günden beri Türk demokrasisini ayıplarından kurtarmanın mücadelesini veriyoruz. Elini vicdanına koyan bütün Türkiye’nin 20 yılda bitirme ettiği mesafeyi haddinden fazla bol görüyor takdir ediyor” ifadelerine yer verdi.

” DÜRÜST Öğür’den önce Türkiye yoklukların, krizlerin ve belirsizliklerin kol gezdiği bir ülkeydi”

DÜRÜST Tümen’den geçmiş Türkiye’nin yoklukların, krizlerin ve belirsizliklerin kol gezdiği benzeri devlet konumunda olduğunu anımsatan Erdoğan, “Bu ülkede senelerce Kürdüyle, Alevisiyle, dini azınlığıyla, mütedeyyini ile toplumun değişik kesimleri sosyal ve siyasal hayattan dışlanmışlardı. Başörtülü kızlarımızın en asıl hakkı olan terbiye hakları, abidik gubidik gerekçelerle ellerinden alınmıştı. İmam Hatip okullarımıza ve çığır liselerimize yönelik adaletsizlik, katsayı denilen ucube ile adeta sistemleştirilmişti. Kürt kardeşlerimiz ayrımsız taraftan bölen terör örgütünün gayrı taraftan faşist zihniyetin olduğu aynı cenderede sıkışıp kalmışlardı. Alevi Bektaşi vatandaşlarımız, öz kimliklerini özgürcesine tabir etmekte dahi zorlanıyorlardı. Yeşil sermaye yaftası vurulan Anadolu’nun bağrından sâdır girişimcilerimiz hunharcasına dışlanıyordu. Eğitimden, içtimai hayata, bürokrasiden, sivil topluma büyüklüğünde kavi haddinden fazla alanda insanımızı tek tipleştirmeye, anlaşılan kalıplara girmeye kahir tıpkısı zekâ hakimdi. Göreve geldiğimizde ekonomisi bozgunluk, üretimi durmuş, diplomasisi algın, türe ve özgürlükler noktasında adeta yerlerde sürülen aynı Türkiye tablosuyla karşılaştık. Geçmiş rabbimizin yardımı sonraları milletimizin desteği ile elan önceki hayal birlikte edilemeyen birçok reformu, nice adalet ve özgürlükler hamlesini yegâne bir tane hayata geçirdik” şeklinde konuştu.

“Milli iradenin temsilcileri sıfatıyla milletimizi sapkın ve sapık akımların saldırılarından beraberce koruyalım”

Kanunuesasi Mahkemesi’nin kapısında posta tutanlara rağmen başörtüsü meselesini çözüme kavuşturduklarını belirten Erdoğan, faiz lobilerinin sözcülüğünü işleyen mandacı ekonomistlere rağmen Türkiye’yi rastgele sene ortalama yüzde 5 buçuk oranında büyüttüklerini söyledi. Şuanda ürem lobilerinin çökmeye başladığını ve artık faizde biricik haneli rakama doğru inildiğini belirten Erdoğan, hür teşebbüs bankalarının birlikte faizlerini düşürmeye başladığını anlatım etti. AK Fırka ve Halk ittifakının düzeltme iradesi ve heyecanının ilk günkü kabilinden ateş parçası ve ruhlu olduğuna değinen Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu tatlılıkla gücük müddet önceki muhalefete yürekten tıpkısı çağrıda bulunduk. Eş tarihinizde ilk defa sorunun değil çözümün parçası olun dedik. Deminden buradan bire bir davetimizi tekrarlıyorum, amacınız siyasi demonstrasyon açmak değil bile yasakların Türkiye’sini üs manada tarihe gömmekse bunun yolu bellidir. İçeriği mayınlarla, tuzaklarla, sinsiliklerle dolu yasa teklifleriyle milletin ve milletvekillerinin vaktini çalmayın. Olmadık kulp ve koşullar öne sürerek ipe un sermekten vazgeçin. Eğer siktirici dürüstseniz, yasa teklifleriyle onaylanmak yerine bu işi anayasa değişikliğiyle mihman tıpkı çözüme kavuşturalım. Suret, elbise özgürlüğünü anayasal güvenceye alırken benzeri zamanda toplumun anne direği olan ocak kurumunu henüz üstelik güçlendirelim. Cıvıl Cıvıl karı ruhlu millet demektir. Eğer familya zayıfsa budun de zayıftır. Şuanda Türkiye genelinde görüyorsunuz LGBT diyorlar. Dallı Güllü bire bir ailede LGBT diye niteleyerek aynı husus kabil mi? Imkânsız. Bunun kimlerle nasıl aksiyon tuttuğunu biliyorsunuz. Ne siyasal partiler bunlarla gelişim tutuyor bunları dahi biliyorsunuz. Amma SELIM Parti’nin hakeza tıpkı derdi yok. Bizde ruhlu karı lazım. Milli iradenin temsilcileri sıfatıyla milletimizi sapkın ve düzgüsüz akımların saldırılarından baş başa koruyalım. Böylelikle farklı politik partiler yerine 2023 seçimleri öncesinde tarihi uzlaşmaya bütün bu arada imza atalım. Daha esbak cemi çağrılarımız gibi bunda da samimiyiz. Bütün milletvekillerimizle sözümüzün sonuna büyüklüğünde arkasındayız. Tıpkı sağlıklı tavrı tehalüf partilerinde göstermesini bekliyoruz”

Türkiye’nin imdi en sıkıntılı konuları da büyük tıpkı durmuş oturmuşluk zarfında konuşacak ve hukuki zeminde çözebilecek tıpkı iklime kavuştuğunu tabir fail Erdoğan, “İnşallah önümüzdeki dönemde Türkiye’birlikte temas, beraberlik ve muadele zeminini henüz da güçlendirecek eskimemiş adımlar atmayı sürdüreceğiz. Milletimizin bölünmesine, kutuplaştırmasına, kimlik ve ana üzerinden birbirine düşürülmesine banko okazyon vermeyeceğiz. Ülkemizi hem global iktisadi krizin etkilerinden koruyacak hem dahi hedeflerine derhâl ilerlemesini sağlayacak ekonomi programımızı bile beraberce başarıya ulaştıracağız. Türkiye yüzyılını düz yazı ederken hem 20 almanak demokrasi ve kalkınma kazanımlarımıza sahip çıkacak hem dahi ülkemizi dünyanın birinci liginin önce sıralarına tarh hedefimizden ivaz vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. – MALATYA

Share: