Tekkeköy’de geleneksel sünnet şöleni

Tekkeköy Belediyesi eliyle sünnet ettirilen 300 yavru Geleneksel Sünnet Şöleni’nde gönüllerince eğlenecek.

Tekkeköy Belediyesi’nin seçkin sene düzenlediği Geleneksel Sünnet Şöleni pandemi dolayısıyla sunulan 2 sene aradan sonraları bu yıl baştan gerçekleştirilecek. Bu çerçevede aylar öncesinden hazırlıkları başlayan ve ailelerden gelen talepler sonrasında yekpare masraflarını belediyenin karşıladığı 300 yavru evlerinden alınarak özel ayrımsız hastaneye götürüldü. Hastanede lazım eksiksiz muayenelerin peşi sıra ehlivukuf doktorlarca sünnet edilen çocuklar, müşahedelerinin ardından ilaçlarıyla alay malay evlerine uğurlandı.

Çocuklar gönüllerince eğlenecekler

Sünnet ettirilen 300 bala Tekkeköy Belediyesi tarafından tevhit edilen şölende gönüllerinle eğlenmenin birlikte unutulmaz ayrımsız ahit yaşayacaklar. 21 Ağustos Ilişki günü saat 14.00 bakımından Tekkeköy Belediyesi yanındaki aktiflik alanında toplanacak çocuklarla saat 15.00’birlikte barhana eşliğinde Tekkeköy turu yapılacak. Konvoyun başladığı noktaya dönmesi sonrasında Mevlid-i Mübarek okutulacak. Arkası Sıra düzenlenecek bala oyunlarıyla cümbüş doruğa ulaşacak. Etkinlikte Tekkeköy Şehremini Hasan Togar sünnet olan eksiksiz çocuklara Samsunspor forması üstelik hediye edecek.

Ailelerimizin seçkin zaman yanındayız

Ailelerin ve çocuklarının bereketli ve ateş günlerde herhangi bir ahit yanlarında olduklarını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tığ iri tıpkısı aileyiz. İlçemiz sınırları içerisinde zihayat ve ailemizin aynı ferdi kendisine gördüğümüz yediden yetmişe umum ilçe halkımızın her zaman yanındayız. Benzeri havayı soluduğumuz, bir suyu içtiğimiz ayrımsız toprakları paylaştığımız kaza halkımız ve tutkun olduğumuz Tekkeköyümüz üzere gece gündüz düzentileme harcıyoruz. Özellikle içtimai belediyecilik anlayışı çerçevesinde belediyeciliği hemen nöbet ve kaldırımdan ibaret görmeyen anlayışımızla toplumsal alanlarda operasyon yürütüyoruz. Bu çerçevede içtimai yardımlar, yunak yemek hizmetimiz, köy konaklarımız ve düzenlediğimiz kurslarını beraberinde anadan görme arkaç getirdiğimiz ayrımsız Sünnet Şölenimiz var. Pandemiden dolayı 2 yıldır yapamıyorduk. Bu sene 300 çocuğumuzla bu etkinliğimizi bitmeme ettiriyoruz. Evlatlarımızın sünnet kıyafetinden sünnetine büyüklüğünde tüm masraflarını karşılayarak onların ve ailelerinin benzeri kat elan yanlarında olduk. Ayrıca sünnet olan bütün evlatlarımıza bu şehrin markası gururu Samsunsporumuzun formalarını ihsan edeceğiz. Erkekliğe evvel adımı atan çocuklarımızın bu özel günü ailelerin beraberinde bizlere da alay ve bahtiyarlık yaşatıyor. Evlatlarımızın bu özel günlerini katılmak onların mutluluğuna iştirak etmek üzere cümle kaymakamlık halkımızı 21 Ağustos Münasebet haset saat 15.00’birlikte belediyemiz yanındaki etkinlik alanına davet ediyorum” dedi. – SAMSUN

Share: