Tamamen elektrikli Fiat 500e, Türkiye’de satışa sunuldu

Fiat 500’ün, yeni ve ağız ağıza elektrikli versiyonu 500e Türkiye’da satışa sunuldu.

Tofaş açıklamasına göre, Fiat’ın bakir ve ağız ağıza elektrikli modeli 500e, zengin donanıma sahip “La Prima by Bocelli” versiyonu ile satışa çıktı.

Fiat’ın, 1957 yılında tanıttığı 500, Dante Giacosa marifetiyle tasarlandı. 2’nci Acun Savaşı’ndan sonraları Fiat eliyle geçerli iddialı ihya ve restorasyon stratejisinden doğan İtalyan halkına ulaşım özgürlüğü ödül eden bir numara tohum Fiat 500, çarpıcı hikayesiyle otomotiv dünyasında hususi bire bir yere erbap oldu. 2007 yılında esbak tasarım çizgisiyle bağını koruyarak yollara sâdır ikinci tohum Fiat 500, İtalyan moda ve tasarımının bire bir simgesi haline geldi. Zaman ise ağız ağıza elektrikli versiyonu, mütekâmil bağlanabilirlik çözümleri ve acul şarj seçenekleri ile sıfır emisyonlu ulaşımın ikonik modeli olmaya hazırlanıyor.

Sınıfının yer teknolojk otomobillerinden olan 500e, yüzdelik 100 elektrikli sürüş deneyimini, 2. düzem özerk sürüş destek sitemleri ile bütünleştirerek zirveye taşıyor. Stellantis’in sunu çokça satılan elektrikli modeli ve Avrupa’nın sunu çok yeğleme edilen elektrikli otomobillerinden biri olan Fiat 500e dünyaca ünlü tenor, Kompozitör Andrea Bocelli ve JBL ile iş birliği ile hayata sabık “La Prima by Bocelli” ile üstün benzeri patırtılı deneyimi sağlıyor ve JBL “Mevhum Mekanlar” (çalgı aleti odam, taşıt stüdyom, opera salonu, ayan çekicilik mekanım) teknolojisiyle donatılan, dünyanın önceki site otomobili yerine dahi otomotiv dünyasında ayırt oluşturuyor.

FIAT 500e La Prima hatchback gövde tipi 869 bin 900 TL, 3+1 üzeri tipi 899 bin 900 TL, cabrio cisim seçenekli versiyonu ise 929 bin 900 TL’den başlayan fiyatlarla, “fiatonline” platformu ve umum showroomlarda yerini aldı.

Yüksek afur tafur, çoklu şarj seçenekleri

Fiat 500e, 42 kWh kapasiteli lityum iyon bataryalarıyla, WLTP normuna bakarak ortalama 320 kilometreye (km) kadar gurur, sarj süresini minimuma indirmek için 85 kW çabuk yükleme özelliği sunuyor.

Şehir otomobili segmenti kullanıcılarının günlük işe gidip gelmeleri üzere mukteza olan ortalama 50 km’lik kurum ise 5 dakikalık aceleci şarj ile dolabiliyor. Tekrar aceleci yükleme özelliğiyle şalter 35 dakikada yüzdelik 80 oranında yükleme edilebiliyor. Ayrıca lansmana özel, Mod 3 (Wallbox tipi) kabloya ilave namına karı tipi prizlere tınlamalı Mod 2 yükleme kablosunu dahi sunan bakir Fiat 500e’dahi 7,4 ve 22 kW’lık Wallbox çözümleri aksesuar im gamında satışa sunuluyor. Bakir 500e’nin zindelik motoru 0 km/s’den 100 km/s’ye 9 saniyede çıkarken 0 km/s’den 50 km/s’ye 3,1 saniyede ulaşıyor.

Fiat 500e hatchback ve 3+1 gövde tipleri, genel görünümlü sırça tavanıyla dikkati çekerken, cabrio eğin seçeneği, Fiat Monogram açılır tavan dokumasıyla ilk nesildeki kalburüstü özellikleri ölçün adına sunuyor. Eser gamının üçüncü eğin seçeneği olan 3+1 ise ismini otomobilin sağ tarafındaki Magic Door yerine adlandırılan üçüncü kapıya cemaat olmasından alıyor. 3+1, geriye akla yatkın açılan kapısıyla, Fiat markasının dizayn konusundaki farkını yansıtırken kayırıcı koltuklara elan çarpık çurpuk muvasala sunuyor.

8 yıl 160 bin kilometre pil garantisi ile satışa sunuluyor

Fiat, 500e ile elektrikli otomobillerin dünyasını müşterilerle buluştururken ayrımsız kol komutan sonrası hizmetle da müşteri deneyimini destekliyor. Fiat 500e satın düzlük müşterilere, Tofaş güvencesiyle, 8 sene 160 bin kilometre batarya garantisi sunuluyor. Antrparantez lansmana özel Mod 3 (Wallbox tipi) kabloya ilave yerine Mod 2 (Ocak Tipi) şarj kablosu birlikte armağan ediliyor. FIAT 500e sahipleri umum bunların haricinde FIAT Defa Arkadaşım uygulaması üzerinden “Wat Mobilite” şarj istasyon gösterimi ve elektrikli kurgu dünyası hakkındaki bilgilere üstelik hızlıca erişebiliyor.

Açıklamada konuya ilgili değerlendirmesine düzlük verilen Fiat Bellik Direktörü Altan Aytaç, “Fiat elektrikli açar yolculuğunun önce kilometre taşı olan ikonik 500’ün ağız ağıza elektrikli modelini mart ayından itibaren Türkiye yollarıyla buluşturuyoruz. 500e La Prima, premium ve nazirsiz dizayn ruhunu koruyucu benzeri araba. Antrparantez tıpkı elektrikli otomobilin sessizliğini, JBL’nin “Mevhum Mekanlar” deneyimiyle tamamlayarak kullanıcısına sunuyor.” ifadelerini kullandı.

Fiat 500e’yi, müşterilerden alınan bağırsak görüleri birlikte dikkate alarak üç beden tipi ve yegâne aynı tesisat seviyesinden oluşan alev bir kitap gamı ile satışa sunduklarına nâkil Aytaç, “500e’yi Türkiye pazarı ile vesile bulunurluğu itibarıyla genişlik akıllıcasına tarihte buluşturduğumuza inanıyoruz. Sadece lansman döneminde değil, sonrasında birlikte bulunurluk anlamında sunu dolgunca şartları hatırlamak amacıyla lüzumlu çalışmalarımızı yaptık. Fiat 500e bu haftadan itibaren mecmu FIAT bayileri ve markamızın online eş platformu ‘fiatonline’ üzerinden satışa sunuluyor. 500e La prima versiyonunu hatchback, 3+1 ve cabrio eğin tipleriyle müşterilerimizle buluşturuyoruz. Fiat 500e’nin Türkiye’da kısa sürede sevileceğine ve Fiat markasının satışlarında artı güçlük sağlayacağına inanıyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: