Vali Gökmen Çiçek öncülüğünde Kayseri’de 17 ilçede kooperatif kuruldu

Kayseri’de Ilbay Gökmen Çiçek öncülüğünde kadınların ekonomiye katma değer sağlaması hem de etkin hareket gücüne katılımlarını tedarik etmek üzere 1’i merkezde 16’sı ilçelerde oluşmak üzere toplamda 17 kooperatif kuruldu. 3 kamer kabil gelişmemiş tıpkı sürede büyük tıpkı hareketli fail bu kooperatiflerde kadınlar atölyelerini tamamladılar, makineleri aldılar ve sipariş almaya başladılar.

“HEM ONLARIN HEM ÜSTELIK BİZİM YÜZÜMÜZÜ GÜLDÜRÜYOR”

Atölyelerin yapılış hikayesi ve hesaplı çalışmalarla ilgili vukuf veren Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, “Kayseri, Anadolu’nun ortasında projektör bire bir felek ve heybetli tıpkı ticaret şehri. Biz valiliğimiz, kaymakamlıklarımız ve uray başkanlıklarımızla bu arada toplamda 17 kesim eş kooperatifi kurduk. Seçkin ilçemizdeki karı kooperatifi değişik tıpkısı yapıt üretmekte. Böylesine kısa aynı müddet içerisinde hem makine alıp hem sipariş alıp ayrımsız dahi üretime başlamaları hem onların hem da bizim yüzümüzü güldürüyor” şeklinde konuştu.

“BUGÜN VE YARINA ÜMİTLE KAÇMAK İSTİYORUZ”

Serencam adına bu sükse hikayesinin elan üstelik ilerleyerek dünya çapında mehabetli yerlere gelmesini istediklerini rapor fail Çiçek, “Biz zaman ve yarına ümitle kaçmak istiyoruz. Andıran zamanda ihracat yapalım ve henüz dahi bol yerlere gelelim. Bizim sunu balaban gücümüz Kayserili kadınların, çalışkanlığı ve fedakarlığına güveniyor olmamızdır” diye niteleyerek sözlerini tamamladı.

Share: