Suçsuzluğunu kanıtlamak amacıyla azrail kayıtlarını izletti

Kırşehir’birlikte yetişek sendikaları eliyle ‘aynı öğretmenin şiddete maruz kalması ve öğrenciye bir tane ense halinde sigara satılması’ gerekçesiyle alkışlı eylemle protesto edilen market işletmeni cürüm durusunda bulundu. Esnaf, suçsuzluğunu tanıtlamak üzere müşteri kayıtlarını izletirken, “Bire Bir çocuğa sigara verdiğim ortaya çıksın, tamlık mallarımı dağıtacağım” dedi.

Kendisine eğitim sendikaları vasıtasıyla bühtan atıldığını doğacak süren market işletmeni Ahmet Arslan, güven birimlerine marketinin azrail kayıtlarının tamamını verdiğini ve çocuğa bire bir sigara verildiğinin tespiti halinde de hareket yerindeki ürünleri ücretsiz dağıtacağını söyledi. Arslan; “Atılmış iftiralardan belde emniyete yanlışlık duyurusunda bulundum. İş yerimde 4 değişik cepheden alıcı kaydı var. Benzeri kayıtta öğrenciye sigara sattığım değil bir sigara verdiğim üstelik belirleme edilirse iş yerimde mevcut malzemeleri çocuklara ücretsiz dağıtacağım” dedi.

“Meslek idaresinin taleplerine gelişigüzel zaman ‘evet’ dedik”

Ekol yöneticilerinin taleplerine geçmiş dönemlerde da daima ‘evet’ dediklerini nâkil Arslan açıklamasında, “Okul idaresinin çocukların çokça kullandığı baziçe kartları ve kâh yiyeceklerin satılmaması taleplerine olumlu baktık ve aksiyon yerimizden kaldırdık. İyi niyetle bakmamıza karşın tıpkı hoca ve tıpkı müdür muavini üzerimize geldi. Üzülerek söylüyorum ki 30-40 öğretmenin olduğu yerde 2 güç üzerimize geliyor. Biz bundan sonra çıkar ilişkisi olduğunu düşünüyoruz” diye konuştu. Taleplerinin eğitim bilimi sendikalarından haksızlık yapılmaması olduğunu anlatan Arslan açıklamasını şöyle sürdürdü;

“Sendika temsilcileri ekol önünde bizi linç ederken bizlere benzeri sözcük üstelik istifham sormadı. Üzerime ertelenmiş iftiraları üstelik akseptans etmiyorum. Çocuklara market ürünü satışı yapıyoruz. Yasaklı işaret satışımız üstelik yok. Evsiz Barksız gibi meslek mikrofonundan çocuklara meslek alanı dışına çıkılmaması çağrısını de duydum. Bıçaklama ve sigara satışı hangi demektir? Çocukları kişi çocuğumuz üzere görerek ihtiyacı olanlara havari olurken, parası çıkışmayan çocuklardan dahi ecir talebimiz olmuyor.”

Geçtiğimiz hafta eğitim sendikaları Sırrı Ahi İlköğretim Okulu uğrunda toplanarak marketçinin öğrencilere sigara satışı yaptığını ve tıpkı eğitimcinin darp edildiği gerekçesiyle alkışlı eylemde bulunmuştu. – KIRŞEHİR

Share: