Sinop haberleri: ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi Sinop’ta tanıtıldı

‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi Sinop’ta tanıtıldı

SİNOP – Dolgun Basamak İdaresi başkanlığınca yürütülen ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ projesi lansman tırı vatandaşları haberdar etmek yerine Sinop’ta kuruldu.

TOKİ başkanlığınca yürütülen Türkiye’nin en nazik toplu basamak projesi ‘İlk Evim, İlk İşyerim ve İlk Evim Arsa’ programında vatandaşların kafalarında olan istifham işaretlerini görmek ve bilgilendirmek hesabına yola çıkan lansman tırı Sinop’ta kuruldu. Tırın evvel ziyaretçisi olarak görevlilerle mülaki Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, sanal nesep gözlüğüyle evlerin tanıtım görüntüsünü izledi, karşılaştığı manzaradan kıvançlı olduğunu rapor etti.

İncelemeleri sonrası mütekellim Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, “Türkiye’nin sunu nazik sosyal bölük hamlesini Cumhurbaşkanımız sabık hafta dile getirmişti, zaman de 17 ilimizde geçmiş temelleri atılıyor. TOKİ başkanlığımız konut yapılacak parçalanmamış illerde bu stantlarda vereceği konutla ilişkin nasıl başvurulacak, şartları nedir diye niteleyerek bilgilendirme yapılıyor. Hassaten tercih edeceğiniz dairenin de nasıl olduğunu mevhum alemde sizlere göstermiş oluyor, başvuru şartlarını anlatmış oluyor. İnsanlarımızın dolandırılmaması için bu şekilde rastgele ilde tanıtım stantları kuruyor, halkı bilgilendiriyor” dedi.

Sinop’ta yapılacak olan 676 konutun 200’ünün site merkezinde yapılacağını kaydeden Ilbay Karaömeroğlu, “Başvurular birlikte sadece Sinop için Ahali Bankası ve E-Devlet’ten yapılıyor. Onun amacıyla vatandaşlarımız değişik insanların yanlış bilgilendirmelerine alın kendilerini korusunlar” ifadelerini kullandı.

Kurulan stantta başvurmayı düşündüğü evi sanal köken gözlüğüyle deneyimleyen Doğukan Topuz, dairenin manzarasını ve yapısını beğendiğini söyledi.

Tamamlanamayan geçmiş TOKİ projesinin ihalesi 3 Aralık’ta yapılacak

Sinop şehir merkezinde yıpranmamış yapılacak 200 konutun beraberinde Teşrinievvel 2021 tarihinde yapımına başlanan fakat bazen nedenlerden periferi sürdürülemeyen 300 konut ise 3 Aralık’ta yeniden ihaleye çıkacak.

Share: