Sinop bilgi | “İlk Evim, İlk İş Yerim” ile “İlk Evim Arsa” projelerinin tanıtım tırı Sinop’ta

Yer, Kentçilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca “İlk Evim, İlk İş Yerim” ve “İlk Evim Arsa” kampanyasına ilişik zül edilen soruların cevaplanması üzere hazırlanan tanıtım tırı, Sinop’a geldi.

Kent Meydanı’ndaki lansman tırını görüşme fail vatandaşlar, mevhum kök gözlükleri ve tabletlerden elan önce yapımı tamamlanan TOKİ projelerindeki daireleri inceledi.

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Cumhuriyet tarihinin sunma büyük içtimai hane ve yer projesinin tanıtımının yapıldığını söyledi.

Sinop’ta 676 toplumsal ve 1000 konut arsasının önce etapta vatandaşlara sunulacağını tabir eden Karaömeroğlu, “Bugün Türkiye’nin genişlik nazik toplumsal ev hamlesini Sayın Cumhurbaşkanımız geçen hafta dile getirmişti. Bugün de 17 ilimizde projenin geçmiş temelleri atılıyor.” dedi.

???????TOKİ tarafından tamam illerde bölük yapılacağını belirten Karaömeroğlu, şunları kaydetti:

“Kurulan stantlarda TOKİ’nin vereceği konutlarla ilgilendiren, ‘Nasıl referans yapılacak, şartları nedir?’ diyerek benzeri brifing yapılıyor. Hassaten yeğleme edeceğiniz dairenin birlikte lacerem olduğunu mevhum alemde göstermiş ve başvuru şartlarını dahi anlatmış oluyor. İnsanlarımızın dolandırılmaması üzere temas ilde tanıtım stantları kurulup umum bilgilendiriliyor. Yalnız Sinop’ta 676 bölük için müracaat şartları anlatılıyor. Başvurular çabucak Umum Bankası’na ve e-mehabet üzerinden yapılabiliyor. Onun için vatandaşlarımız başka insanların kusurlu bilgilendirmelerine alın kendilerini korusunlar. Vatandaşlarımızın bu şekilde akım etmelerini referans ediyoruz. Bugün 20.00’ye büyüklüğünde vatandaşlarımıza bilgilendirme yapacağız. Kendim üstelik daireleri mevhum gözlükle gördüm. Başvuru hakkım olsa kabul etmek isterdim. Manzaramız dahi evlerimiz de haddinden fazla pir. Herkese referans yapmasını başvuru ediyoruz.”

Projeleri inceleyici vatandaşlar ise duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Share: