Bartın haberleri! TBB heyeti ve 13 ilin baro başkanı Amasra Adliyesi’ni müzakere etti

Türkiye Barolar Birliği (TBB) heyeti ve 13 ilin baro başkanı, Amasra Adliyesi’ne ziyarette bulundu.

TBB Başbuğ Yardımcısı Sibel Suiçmez’in başkanlığını yaptığı yıldız bilimi, Amasra Adliyesi’ne gelerek Bartın Cumhuriyet Başsavcısı Faruk Ana ile görüştü.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessesesine ilişkin eroin ocağında meydana gelen patlamayla ait soruşturmaya ait görüşlerini ileten Suiçmez, çıkışta gazetecilere, TBB ve 81 el barosu adına Amasra halkına başsağlığı dileklerini iletti.

Patlamanın meydana geldiği andan itibaren Bartın Barosunun olay yerine anbean lazım çalışmayı yaptığını nâkil Suiçmez, Amasra’daki maden kuyusu patlamasının, Türkiye’dahi türe tarihinin yetişkin tıpkısı dönüm sürecini oluşturacağını söyledi.

Suiçmez, enerjik tıpkısı anket yürütülerek sonuçların yargıya iletilmesi görevinin yargının kamu sacayaklarına düştüğünü anlatım etti.

Soruşturma aşamasından yargının başka süreçlerine büyüklüğünde ulama sunacaklarını belirten Suiçmez, “Şunun bilinmesini istiyoruz ki Türkiye’de bundan sonra hiçbir yurttaş savunmasız bırakılmayacaktır. Türkiye Barolar Birliğinin ve 81 baromuzun bu konudaki görüşü budur. Bu söylemle da görev başına geldik. Eminim burada yapılacak soruşturmada hepimiz üzerine düşeni yaptığımız noktada türe yerini bulacaktır. Bizler burada görmeyenin gözü, duymanın kulağı, konuşamayanın sesi olacağız.” diye konuştu.

Açıklamada, Suiçmez’e, Bartın Baro Başkanı Ferhat Parlatır ile Artvin, Bolu, Bursa, Diyarbakır, Giresun, Kars, Kırıkkale, Sakarya, Samsun, Sinop, Tekirdağ ve Zonguldak barolarının başkanları haremlik etti.

Heyet, henüz bilahare beyaz zehir ocağındaki patlamada hayatını kaybeden madencilerin ailelerini ziyaret etti.

Share: