Bursa domestik haberleri | Binali Yıldırım’ın bergüzar ettiği Türk bayrağını köyün bildirme tepesine diktiler

Binali Yıldırım’ın ihsan ettiği Türk bayrağını köyün en tepesine diktiler

SİNOP – Sinop’un Boyabat ilçesi Alibeyli köyünde yaşayanlar, DÜRÜST Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım’ın kendilerine ihsan gönderdiği Türk bayrağını köyün bildirme efdal tepesine dikti.

Boyabat’a tutkun Alibeyli Köyü Muhtarı Güngör Hazer ve köylüler, DOĞRU Tümen Umumi Başkanı Binali Yıldırım’ın kendilerine ihsan olarak gönderdiği 3 metrelik Türk bayrağını 12 metrelik dikme ile köyün yer faziletli tepesine dikti. Kocabaşı Hazer, Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’dahi geçirdiği trafik kazasından dolayı önceki olsun dileklerini bu şekilde nakletmek istediklerini tabir etti.

Alibeyli Köyü Muhtarı Güngör Hazer, köy halkının köyün yer erdemli tepesine dikmek amacıyla simge istek ettiklerini belirterek, “Tığ de ağabeyim İbrahim Hazer vasıtasıyla, 12 metrelik direk ve 3 metreye 2 metre ebadında bayrağımızı Tanrı’ın izniyle köyün yer erdemli tepesine diktik. Akıbet Başbakanımız Binali Yıldırım’ın Azerbaycan’da geçirdiği gidiş geliş kazasında yaralanmasından duyduğumuz üzüntüde de kendisine moral olması açısından eski olsun dileklerimizle böyle ayrımsız videoteyp çektik” diyerek konuştu.

Muhtar Hazer, bozuk Başvekil Binali Yıldırım’ın daha önce evlerini konuşma ettiğini söyledi. Hazer, “Binali Satış daha ilk birlikte Sinop’ta ve ilçemizde katıldığı, ağabeyimin daveti üzerine köyümüzde ailemizi ziyarette bulunmuştur. Kendisini ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı çokça seviyoruz, Cenabıhak devletimizin ve milletimizin esasen natamam etmesin. Benim de kocabaşı kendisine prensibim Cumhurbaşkanımızın dahi dediği kabilinden bire bir olacağız, güçlü olacağız, bütün bu arada Türkiye olacağız” dedi.

Share: