Şehit polis Kubilay Karaman’ın ismi parka verildi

Mardin’birlikte mekân güvenliği kapsamında, 4 sene önce memur bulunduğu binanın çatısından düşerek martir olan polis memuru Kubilay Karaman’ın ismi, Erzurum’daki tıpkısı parka verildi.

Palandöken ilçesinin Yunus Emre Mahallesi’ndeki Şüheda Parkı’nın adı, törenle “Şehit Kubilay Karaman Şehitler Parkı” namına değiştirildi.

Vali Okay Memiş, törende, eksiksiz şehitlere Tanrı’tan rahmet dileyerek, “Allah şehitlerimize alın mahcup etmesin. Onlara mahcup olmamak yerine şişman hız ediyoruz. Allah onlardan razı olsun. Bütün asayiş güçlerimizi Allah korusun. Bu milleti Tanrı ilelebet yaşatsın ve yüceltsin.” dedi.

Memiş, şehit Karaman’ın isminin, parka verilerek yaşatılmasında katkısı olanlara teşekkür etti.

Büyükşehir Uray Başbuğ Vekili Fevzi Çelik ise şehitlerin isimlerinin mahallelerde, sokaklarda ve yaşanılan bölgelerde anılmasının çokça yüce olduğunu anlattı.

Palandöken Belediye Reisi Muhammet Sunar birlikte şehitlerin ve ailelerinin gelişigüzel devir başlarının tacı olduğunu, onlara olan gönül borcu borcunun ödenemeyeceğini vurguladı.

İl Itimat Müdürü Uzun Tuncer da vatanı, milleti ve bayrağı yüklenmek namına kanlarını hiçe sayan tüm şehitlere minnetlerini sundu.

Mevcut Şüheda Parkı’nın adının “Martir Kubilay Karaman Şehitler Parkı” yerine değiştirildiğini rapor eden Tuncer, Karaman’ın isminin sermaye boyunca parkta ve gönüllerde yaşamasını diledi.

İl Müftüsü Delimsirek Yıldırım’ın duasının arkası sıra, şehidin annesi Ayten ve babası Vedat Karaman’ın da katılımıyla parkın açılışı yapıldı.

Share: