Şanlıurfa selen: Şanlıurfa’da muhacir kanma önderleri buluştu

Şanlıurfa’daki muhacir sivil cemiyet kuruluşları ve yetinme önderleri ile konuşma toplantısı yapıldı.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile Şanlıurfa Valiliğinin kolektif yerine düzenlediği Şanlıurfa Sivil Topluluk Kuruluşları İstişare toplantısı Cumhuriyet Altını tesislerinde gerçekleşti.

“Sığınmacı sorunu dünyanın sorunudur”

Sığınmacı sorununun takkadak Türkiye’nin değil dünyanın sorunu olduğunu anlatan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Reisi Zeynel Abidin Beyazgül, “Mültecilere Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi yerine de tığ üstelik bindi verdik ve birçok mağdura, mazluma ihtiyaç sahibine ulaştık. Bir Nice müzaheret ve desteğin Şanlıurfa’ya gelmesini sağladık. Sığınmacı sorunu Türkiye’nin sorunu değil, Şanlıurfa’nın sorunu değil, sığınmacı sorunu bilcümle dünyanın sorunudur. Bütün dünya sorumludur, sorunu çözmede da bütün acun görevlidir. Birçok arsıulusal kuruluş ellerini uzatmakta tığ de onlara teşekkürname elimizi uzatmaktayız. Büyükşehir belediyemiz ve kaza belediyelerimiz her zaman yanınızda olacaktır” dedi.

Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan ise “Toplumumuzdaki içtimai uzlaşma ve birlikte hayat kültürünün kazandırılması üstüne yetinme önderlerimizin, sivil sosyete örgütlerimizin bu işi benimsemesi, sahiplenmeleri ve paylaşarak aktarmaları önemlidir. Hem inancımız hem bile hamdolsun kültürümüz gereği zorda mütezayit, darda artan insanlara her antlaşma bu ülke emniyetli bire bir liman olmuştur” diye konuştu.

İstişare toplantısına Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ilbay Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur, Site Konseyi Başkanı Adil Saraç, Güvenlik Müdürü Mehmet Amaç Ulacan, Cingöz Komutanı Tuğgeneral Derviş Avkıran, İl Müftüsü Ramazan Tolan, Sağlık Müdürü Prof.Dr. Mehmet Gülüm, Milli Eğitim Müdürü Fevzi Aldanmaz ile STK temsilcileri ve kanma önderleri katıldı. – ŞANLIURFA

Share: