Antalya haberi! BTP Umumi Başkanı Hüseyin Ser, Antalya’da partililerle buluştu Açıklaması

Müstakil Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Başlangıç, dünyadan çıkmayacak fikirlerin bu topraklardan çıktığını salgın döneminde gördüklerini, bu dönemin düşünüm göstermek üzere genişlik muhteşem devir olduğunu söyledi.

Sarrafiye, partisinin Abdullah Sevimçok Sivil Cemiyet ve İnovasyon Merkezi’nde düzenlediği “Bahis Iktisat” isimli programda yaptığı konuşmada, 6 aktarılma sonradan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın kutlanacağını hatırlatarak herkesin evine Türk bayraklarını asmasını istedi.

Milli iktisat modeli karşı konuşan Mebde, Amerika Müttehit Devletleri’nin yaşadığı iri buhran sonrasında çiftçisine dünyalık, iz alım garantisi ve bindi verdiğini kaydetti.

Dünyada krizlerin olduğunu ama ABD’de akse olmadığını öne süren Başlangıç, “Amerika’nın akse yaşamamasının nedeni azık, erke. Bu dünyanın ana anahtarı, ülkeleri ayakta tutan unsurlar. Bunlar varsa istihsal yapabiliyorsun. Bunlar varsa hayatı yaşayabiliyorsun. Bunu garanti altına alacağız, bunu söylüyoruz. Kişi kömürümüz var, özlük ürünümüz, çiftçimiz var bunları kullanalım.” dedi.

2000’li yıllardaki dünya görüşüyle başka aynı çağın başladığını belirten Mebde, daha çok üretmenin değil, fikrin ön plana çıktığını anlatım etti.

İnsan aklının tarihte on paralık olmadığı büyüklüğünde eşsiz olduğu bire bir döneme girildiğini dile getiren Baş, “Dünyadan çıkmayacak fikirler bu topraklardan çıkıyor, bunu en son Kovid-19 sürecinde gördük, aşısını ürettik. Çabucak bu alanda değil birçok alanda gördük. Bu aktarılma fikir üretmenin bildirme kocaman dönemi. Düğmeyi üreten kişi dünyanın zengini oluyor ama düşünüm öyle tıpkı molekül değil. Biz yalnız düşünüm üreteceğiz.” diye konuştu.

Saksı, yetişek, endüstri, ekincilik, tutum alanlarında seferberlik yapacaklarını ve bunların tümünü vatandaştan alarak değil, vatandaşa vererek yapacaklarını anlatım etti.

Share: