AK Tümen Grup Başkanvekili Ünal: “6’lı masa bize koalisyonları hatırlatıyor”

SELIM Öğür Grup Başkanvekili Uz Ünal, “20 almanak güven ve denge bizi Türkiye’nin 100 yılına hazırladı. Biz, Türkiye’nin 100 yılına, bakir yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’la giriyoruz.” dedi.

Ünal, Osmaniye Tecim ve Uran Odası’nda sivil cemiyet kuruluşu temsilcileri ve muhtarlarla basına merbut toplantıda bire bir araya geldi.

Osmaniye Öğretmenevi’nde sakat milletvekilleri, sakat il ve kaymakamlık başkanları ile buluşan Ünal, elan sonraları Osmaniye Belediyesini ziyaret etti, Belediye Reisi Şayan Yağız ile görüştü.

Uz Ünal, Ahmet Şekip Ersoy Ekin Merkezi’nde öğür teşkilatı 3’üncü evre toplantısında yaptığı konuşmada, SELIM Tümen siyasetinde “sorun adamı” kavramı olduğunu söyledi.

“Dava adamı”nın eskisi yahut yenisinin olmadığını anlatım fail Ünal, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“20 yıldan beri biz iktidardayız ama 72 yıldan beri kudret olamayan ayrımsız siyasal parti var. 72 yıldan beri iktidara gelemeyen bu siyasal parti, evcil seçimlerde Ankara, İstanbul ve İzmir’i kazanınca ayrımsız heyecana kapıldı. ‘Seçimi kazanabilir miyiz?’ umuduyla erk hazırlığı yapmaya başladılar. Bakın henüz kuvvet hazırlığı yapıyorlar. Şimdi bu kudret hazırlığı yapmaya çalışanlara baktığınızda bırakın nüfuz olmayı, erk hazırlığı yapma sürecinde bile beceriksizler. İktidar olma hazırlığı yapma sürecinde bile amatör olanlar, kudret olmuş, 20 yıldan beri dahi bu ülkede iktidar kendisine yürek ve istikrarı sağlamış SELIM Fırka’ye laf söylüyorlar. Evvel ürkmek duymayı öğrenmeleri gerekir zira onların manzara ettiklerini biz gerçekleştirmişiz. DOĞRU Fırka müesses ve kurulduktan 15 kamer sonra YANLIŞSIZ Öğür nüfuz ergin. 20 sene iktidarda kesilmek cılız benzeri mesele değildir.”

Ünal, 1960 ile 2002 yılları beyninde 42 yılda 38 hükümet değiştiğini, bununla ülkenin 42 yılının heba olduğunu dile getirdi.

Ortalama görev süresi 1,5 sene olan aynı iktidarın hizmet, yürek, denge üretemeyeceğini, ülkeyi, ekmeği, refahı büyütemeyeceğini anlatan Ünal, şöyle bitmeme etti:

“38 kesim hükümet, bazısı darbeyle kimi muhtırayla kimi iletişim araçları darbesiyle birtakımı TÜSİAD mektubuyla alaşağı edilmiş. Alaşağı edilen nedir? Alaşağı edilen hükümet dediğimiz şey, bu milletin sandıkta naz eden iradesidir, alaşağı edilen kendinden milletin kendisidir. Demincek 2001’da bu millet mevrut ‘Daha Çok Türkiye’dahi tek özdek eskisi üzere olmayacak.’ demiş ve o günden sonraları 20 yıldan beri Türkiye cesaret ve istikrar içerisinde Cumhuriyet’in 100. yılını nesir etmiş. Bu haddinden fazla büyük tıpkısı özdek. Bugün tığ Cumhuriyetimizin 100. yılına yürürken arkada 20 almanak yürek ve muvazene var. 20 yıllık işlek iktidarlık ve ateş parçası önderlik dönemi var.”

“6’lı masa bize koalisyonları hatırlatıyor”

Muhalefetin koalisyonlara alıştığını aktaran Ünal, şunları kaydetti:

“Bunlar koalisyonlara, modüler yapıya alıştı. Bunlar 3’lü, 4’lü, 5’li yapılara alıştılar. Bunlar 4’lü, 5’li yapılar beyninde kundak çıkarıp çekişmelere, o çekişmeler esnasında üstelik bu ülkenin enerjisinin, fırsatlarının, gelişim yeteneğinin kaybolmasına alıştılar. O yüzden demin gine 6’lı masayı kurdular. 6’lı masa bize koalisyonları, kayıp yılları, çekişmeleri, anlaşmazlıkları, krizleri hatırlatıyor. Yahu siz elan Libya tezkeresi konusunda anlaşamadınız.”

Ünal, milletin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı çokça sevdiğini anlatım ederek, “Recep Tayyip Erdoğan’ı eşsiz yapan nedir? Bu milletin teveccühünün Recep Tayyip Erdoğan üzerinde belirme etmesidir. Niye Recep Tayyip Erdoğan’a düşmanlar? Bu millet Recep Tayyip Erdoğan’ı çok seviyor ve yüzdelik 52 ile iktidara getiriyor diye bu kadar düşmanlar.” diye konuştu.

“Biz asla umutsuzluğa kapılmayız”

Yırtıkça Ünal, karamsarlığa ve ümitsizliğe düşülmemesi gerektiğine dikkati çekerek, şu görüşleri dile getirdi:

“Biz katiyen umutsuzluğa kapılmayız zira biz biliyoruz kim Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’birlikte 70-80 yılın sorunlarını çözen liderlik ve çözüm kapasitesi, bugün yalnız Türkiye’nin sorunlarını çözmüyor. Imdi küresel sorunları da çözüyor. Tahıl krizi, köle mübadelesi, Rusya- Ukrayna Savaşı’nda arabuluculuk rolü… 30 yıldan beri çözülmeyen, Minsk Üçlüsü’nün çözemediği Karabağ sorununu kim çözdü? ‘İki cesamet, tek budun’ anlayışıyla Türkiye ve Azerbaycan çözdü. 15 Temmuz’dan bilahare dakikasında güneyimizde oluşturulmak maksut terör koridorunu kim parçaladı? Türkiye parçaladı. Bizim erdemli bire bir sevgili hal kapasitemiz var. 20 yıllık yiğitlik ve abra bizi Türkiye’nin 100 yılına hazırladı. Biz, Türkiye’nin 100 yılına, kullanılmamış yüzyılın lideri Recep Tayyip Erdoğan’la giriyoruz.”

Branş kolalama girerek 2023’e ve Türkiye’nin bakir yüzyılına akın etmek kabilinden aynı sorumluluklarının olduğunu anlatan Ünal, “Türkiye, üretim yeteneği, ihracatı, büyümesi, istihdamı, eş kaynağı ve jeopolitik konumuyla ‘dünyanın kalbi’ bire bir coğrafyadır. Hep bu krizler bittiğinde, Türkiye hep ülkelerden hayat dolu ve fazlalık tıpkı şekilde ayrışmış olacak. Bundan emin olun.” ifadelerini kullandı.

“Osmaniye büyükşehir başlamak istiyor”

Ünal, Osmaniye’nin nema arzusuyla “kabuğuna sığmadığını” vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Büyükşehir başlamak, daha gelişmek, denizlere inmek istiyor. Bu haddinden fazla kıymetli benzeri madde. Aynı şehir üretim kapasitesini arttırmak, yeni OSB’ler yapmak, eskimemiş teşvikler istiyor. Bundan henüz kıymetli benzeri madde olanaklı mi? Burada altın olan, bu heyecanı sezmek, insanların zat şehriyle ilişik aynı hayalinin olması, bu şehrin evlatlarının kişi şehirlerini ayağa tahammül çabasıdır. Birileri gibi şehrinden, ülkesinde nefret edip, ‘Türkiye aynı doktor kaybetti, Türkiye bir mühendis kaybetti.’ etmek hesabına ‘Ben rüyalarımı kişi şehrimde görüyorum, zat şehrime sevdalıyım.’ diyebilmek, o şehri her yönüyle sevebilmektir değer olan.”

Toplantının ardından esnaf ziyaretinde mevcut Ünal, elan sonra sabık yıl 26 Nisan’birlikte El-Sebep Operasyonu’nda martir olan Yaya Kontratlı Leşker Mustafa Çalım’ın babaevini görüşme etti.

Share: