QNB Finansbank’fecir Servis Bankacılığı

Dijitalin öncüsü QNB Finansbank şimdi de Servis Bankacılığı birimini kurdu.

E-tecim, turizm, telekomünikasyon şirketleri ve Fintech’lerin yanında, bireysel veya tüzel müşterilerine mali çözümler sunmak talip tamam kurumlar QNB Finansbank’ın sunduğu servis bankacılığı hizmetinden faydalanabilirler.

Servis bankacılığı modeli sebebiyle mevzuatta arayüz sağlayıcı adına tanımlanan kurumlar, doğrudan kilitsiz küreksiz bankacılık servisleri marifetiyle vezneci ile angajman kurarak bankalarının sahip olduğu altyapıyı kullanabiliyor ve piyasaya yeni yayın ve hizmetler sunabilir kuzuluk geliyorlar.

Bu hizmet modeli sebebiyle, arayüz sağlayan konumunda olabilecek e-tecim, harabati, havacılık, telekomünikasyon, Fintech’ler kabil genel ağ veya aktif uygulama üzerinden kullanıcılarına ulaşabilen umum sektörler ve firmalar sundukları finansal analizör sebebiyle almaç deneyimini artırabilecekler. Bireysel kullanıcılar ise servis bankacılığı ile bakım yahut im satın aldıkları platformlar üzerinden başka değme aplikasyon yahut bankaya gitmeden yüreklilik çözümleri, cesaret kartı, adisyon ve envestisman işlemleri gibi birçok iz ve hizmete simultane erişebilecekler.

Konuyla ait görüşlerini paylaşan QNB Finansbank Ekip Tüzel Dijital Bankacılık Başkanı Okay Saika şunları söyledi: “Ümranlı bankacılık hizmetleri sunan benzeri banka namına sayısal ekosistemi güçlendirecek evolüsyon ve uygulamaları yakından takip ediyor ve müşterilerimizin hayatlarını kolaylaştıracak hizmetleri çabucacık hareket yapış şeklimize uyarlıyoruz. Bireysel müşterilerde olduğu gibi kurumsal müşterilerimiz için da ‘iş yapma kolaylığını’ temin etmek ve büyümelerine ortak olmak bizim felsefemizi oluşturuyor. Servis Bankacılığı modeli sayesinde; Banka kendisine, yayın ve hizmetlerimizin faydalarını özlük kanallarımıza ilişik adına kurumların arayüzleri üzerinden, ihtiyacın doğduğu anda müşterilerimize ulaştırabilir ayla geleceğiz. Servis Bankacılığı modeli, müşterini deneyimini yetiştirmek ve müşterilerine finansal çözümler arz etmek talip birlik kurumlar için nazik bir punt. Bu kapsamda 2021 Fasıla sonu itibariyle yürürlüğe giren Sayısal Bankaların Hayatiyet Esasları ile Servis Modeli Bankacılığı Karşı Talimatname sonrasında hızlı hızlı hisse senedi alarak bu alana yatırım yaptık ve Karı kocaoğlan itibariyle Türkiye’deki önce Servis Bankacılığı Birimini kurduk. Bu birimin sorumluluğunu üstelenen Servis Bankacılığı Direktörümüz Kaynak Hoşnutluk, Bankamız ifa sistemleri ve KOBİ Bankacılığı birimlerinde edindiği tecrübe ışında Servis Bankacılığı modeline müteveccih yenilikçi çözümler üzerine çalışmalarını sürdürüyor.”

QNB Finansbank’fecir ihracatçıya palas

QNB Finansbank kararlı büyümesini sürdürüdü

Azrail hizmetlerinde QNB Finansbank’a 5 Stevie ödülü

Share: