Otomobilin çarptığı 2 cömert tehlikeli yaralandı

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde, yolun karşısına görevlendirmek istedikleri tam araba çoğaltan koca ve kız kardeşi alçak yaralanırken, güdücü ise fenomen yerinden kaçtı.

Olay, Binali Saika Bulvarı’nda meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, 12 yaşındaki yabancı tabiiyetli A.E. ile 4 yaşındaki kız kardeşi Ş.E., markete başvurmak için yolun karşısına ayrılmak istedi. Bulvarın Malatya istikametinde yola adımlarını attıkları anda plakası ve sürücüsü belirlenemeyen tıpkı otomobili ağa ve kardeşine çarptı. Çarpmanın etkisiyle metrelerce savrulan bedbaht kollar kanlar içerisinde yola düştü. Güdücü ise, durup muavenet etmek hesabına alelacele görüngü yerinden uzaklaştı. Kazayı gören vatandaşların ihbarı ile fenomen adına sağlık ve polis ekipleri gönderme edildi. Gösterişli yaralanan kardeşler, evvel müdahaleleri fenomen durumunda yapıldıktan sonra 112 Ivedili Sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak otama altına alındı. 12 yaşındaki A.E.’nin duran kalbi, doktorların çabası ile yeniden çalıştırıldı. Herhangi Bir iki kardeşin da sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Polis ekipleri, yolu trafiğe kapatırken, görüngü durumunda açık yetenekli inceleme yapıldı. Otomobilin, çarpmanın etkisiyle hassas parçaları tek yegâne toplandı. Marka ve modeli belirlenen otomobil ve sürücüsünü yakalamak amacıyla Site Asayiş Dümen Sistemi ile güzergahtaki kül gelişim yerlerine ilişik güvenlik kameraları tetkik altına alındı.

Olayla ilişik tahkikatın sürdüğü öğrenildi. – KAHRAMANMARAŞ

Share: