Başdoktor Sarıkaya’dan takdir toplayan debi

Afiyet Bilimleri Üniversitesi (SBÜ) Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, kendisine tebrik için gönderilen çiçeklerin satışından elde edilen geliri hastanede yatan ihtiyaç sahiplerinin yararına kullandı.

SBÜ Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi, 5 sene önceki “Sayrı Çocuklara Müteveccih Içtimai Ağırbaşlılık Projesi” çerçevesinde kurulan “Minik Hayalat Çocuk Mağazası”nı yemlemek için sıhhat panayırı düzenledi. 5 yılda hastanede yatan gerekseme sahiplerine 25 bin bergüzar ve ihtiyaç malzemesinin dağıtıldığı Minik Hayalat İyilik Mağazası’na tıpkısı yardım bile hastanenin başhekimliğine atanan Doç. Dr. Remzi Sarıkaya’dan geldi. Başhekim Sarıkaya, namına kutlama amacıyla gönderilen çiçekleri afiyet panayırında satışa sundu. İyilik panayırında tebrik çiçeklerin yanında, halk yapımı yiyecekler ve işleme ürünler birlikte saha aldı. Buradan elde edilen geliri ise Minik Hayaller Bala Mağazası’na bağışladı.

İyilik panayırının açılışında konuşan Vali ve Büyükşehir Şehremaneti Komutan Vekili Ozan Balcı, kentteki esenlik çalışanlarının manalı işlere imza attığını belirtti. Ilbay Balcı, sıhhat ve görk dağıtan afiyet çalışanlarını tebrik kartı ettiğini kaydetti.

“İyilik hareketi balattık”

Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya ise 2017 yılında başlattıkları ‘iyilik hareketini’ seçkin yerde çekicilik duyarak anlattıklarını belirterek, “İyilik hareketi projesi çerçevesinde kurulan Minik Hayaller İyilik Mağazası, gönüllülük esasıyla dürü alıyor. Alınan bu bağışla hastanede yatan gerekseme sahibi hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Çok sayıda bağışçımız var ve afiyet çalışanları da bu projeyi destekliyor. Tığ üstelik bu esenlik hareketine destek gayeli aynı aktiflik düzenledik. Etkinlikte, afiyet çalışanlarımızın hazırladıkları yiyecekler ve otama gören hastaların yapmış olduğu umum işleri yer aldı” diye konuştu.

“Çiçekleri da satışa sunduk”

Baştabiplik sürecinde kalburüstü olsun ziyaretine gelenlerin almış olduğu çiçekleri dahi etkinlikte satışa sunduklarını dile getiren Sarıkaya, elden edilen gelirin ise Minik Hayalat İyilik Mağazası’na bağışlanacağını söyledi. – VAN

Share: