Onikişubat Belediyesinden öğrencilere sıcak çorba, simit ve öz ikramı

Kahramanmaraş’ta eğitim-öğretim yılı boyunca Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi civarında oluşturulan İkram Noktası ile sabahları öğrencilere sıcak çorba, düğürcük ve çay izzetüikram edilecek.

Onikişubat Şehremini Hanefi Mahçiçek’in talimatlarıyla başlatılan proje çerçevesinde eğitim bilimi-talim yılı boyunca darülfünun civarında oluşturulan İkram Noktası’nda öğrencilere temas sabah çorba, simit ve çay ikramı yapılacak.

Sohbet ettiği öğrencilere kendi elleriyle çorba, düğürcük ve çay ikram fail Onikişubat Şehremini Hanefi Mahçiçek, “Amiyane öğrencilerimizle mufassal süreden beri eksikliğini hissettiğimiz bire bir bahis vardı, onlara kahvaltı noktasında bindi yüklemek istiyorduk. Üniversitemize yakın ayrımsız noktada oluşturduğumuz ikram noktasıyla bu eksikliğimizi giderdik İnşallah. Sabahleyin 8 ile 10 saatleri ortada öğrencilerimize, çorba, simit ve öz ikramımız olacak. Bunu dahi birlik eğitim-tedris yılı süresince devam edecek. bu kabilden noktaların sayısını artırıp, elan fonksiyonlu kuzuluk getirerek öğrencilerimizle bu arada olmamız lazım. Üniversitemiz civarında tıpkı kitabevi yahut firez evi kabilinden öğrencilerimizin yararlanma edebileceği, ibret çalışacağı ve teknolojik donanımlardan faydalanacakları tıpkısı düzlük da oluşturacağız. Bizim sıkıntımız buralarda yer bulmaktı, esasen düzlük bulsak bunların tümünü yapmıştık. Çalışmalarımız bitmeme ediyor, inşallah o projemizi de öğrencilerimizin ayağına getireceğiz. Bizlerle bugün beraber olan İl Cahillik Kolları Başkanımız, Onikişubat İlçe Başkanımız, teşkilatımızın mensupları ve öğrencilerimize istekle teşekkür ediyorum. Bütün öğrencilerimizi sabahları ikram noktamıza nida ediyorum. Hepsine hayatlarında daimi başarılar diliyorum” dedi.

Onikişubat Belediyesi’nin yunak çorba, düğürcük ve çay ikramı, yetişek öğretim yılı boyunca hafta arası rastgele sabah 8 ile 10 saatleri ortada devam edecek.

Özellikle sabah saatlerinde izaz edilen çorba, simit ve çaydan düzlük öğrenciler, yapılan ikramın kendileri üzere çok hayır olduğunu dile getirerek Onikişubat Belediyesi’ne ve Başkan Hanefi Mahçiçek’e teşekkürname etti. – KAHRAMANMARAŞ

Share: