CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ndan taşeron işçilere ekip sözü

CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, kamuda taşeron namına çalışan işçilerin kadroya geçirilmesi gerektiğini söyledi.

Kılıçdaroğlu, Sivas’ta tıpkı otelde gerçekleştirilen Sivil Topluluk Örgütleri, Tatmin Önderleri ve Muhtarlarla Mülakat Toplantısı’na katıldı.

Basın tutkun gerçekleştirilen toplantının ardından Kılıçdaroğlu, otel çıkışında Karayolları 16. Bölge Müdürlüğünde taşeron olarak çalışan işçilerin sorunlarını dinledi.

İşçilerin grup talebi üstüne Kılıçdaroğlu, “Kadroyu hak ediyorsunuz. Sesinizi dillendireceğim, herhangi bir yerde söyledim, yeniden söylüyorum. Cesamet taşeron çalıştırmaz, şevket sigortalı, kadrolu iştirakçi çalıştırır.” dedi.

Taşeron işçilerin hakkının konfirmasyon edilmesi gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla hakkını de teslim şayan, anca mevsimsel, şudur, budur değil. Daha önce ekip talebinde kâin taşeron işçiler vardı. Onlarla ilişik parçalanmamış 3 yıl mücadele ettim, kadrolarını aldılar. Sizler için dahi savaşım edeceğim, vakit kaybetmeden Karayollarında değil, Sağlık Bakanlığı ve başka alanlarda üstelik etkin çok sayıda taşeron işçisi var. Hepinizin sendikalı olmasını isterim, hepinizin adalet sahibi olmasını isterim. Gelişigüzel birinizin benzeri ati endişesi taşımamasını isterim, bunun mücadelesini vereceğim. Hiç keder etmeyin. Onlar ‘nasıl olurda bunlara takım vermeyiz’ diye yöntem arıyorlar. Hepsini halledeceğiz, on paralık bulut etmeyin.”

Kılıçdaroğlu, daha sonradan karaca tarafından Yozgat’a debi etti.

Share: