Öğretmenlerden lösemili çocuğa evinde mevlit haset sürprizi

Öğretmenlerden lösemili çocuğa evinde doğum haset sürprizi

HAKKARİ – Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde ‘Merkezim Değme Yerde’ projesi çerçevesinde 5 yaşına giren lösemi çocuğa evinde doğum günü sürprizini fora etmek için, öğretmenler 1 kilometrelik karlı ve çamurlu yolda bilgisiz gerçekleştirdiler.

Yüksekova Toyluk Merkezi Müdürlüğü personeli ‘Merkezim Her Yerde’ projesi çerçevesinde doğum günü pastası hazırlayıp ilçenin Esenyurt Mahallesi’nde cıvıl cıvıl ve 1 yıldır lösemi hastalığıyla savaş eden Esila Acara evine gitti. Ekipler, 5 yaşına giren Esilan’ın veladet gününü, hazırladıkları odada kutlayarak muhtelif hediyeler verdi. Elinde pastayla ekipleri karşısında gören Esila, balaban mutluluk yaşadı. Yüksekova Bilgisizlik Merkezinde vazifeli olan Hamit Altıntaş, “Zaman Esila için bizde Yüksekova Deneyimsizlik Merkezi kendisine bire bir sürpriz hazırladık. Esila amacıyla tıpkısı kilometrelik kar balçık misil demeden evine geldik. Ayrı Ayrı hediyeler getirdik ve sürpriz yaptık. Esila bu sürprize çok sevindi ve çokta mutlu oldu” dedi.

Ağababa Erkan Enerjik ise, “Bugün kızım 5 yaşına girdi. Allah Yüksekova gençlik Merkezinden razı olsun bizi yalnız bırakmadılar. Zaman doğum haset sürpriz yaparak kızımı haddinden fazla bahtiyar ettiler” İfadelerini kullandı.

Share: