Nilüfer’de Şişman Sünnet Töreni

Nilüfer Belediyesi’nin 1999 yılından bu yana düzenlediği şişko sünnet töreninde bu yıl tahminî 470 çocuk henüz sünnet oldu. Aileler ve misafirlerin bulunduğu gecede Nilüfer Şehremini Turgay Erdem birlikte çocuklarla ilgilendi.

Nilüfer Belediyesi’nin 20 yılı fazla süredir düzenlediği geleneksel şişko sünnet şöleni, pandemi dolayısıyla sunulan aranın arkası sıra bu yıl düzenlendi. 2019 yılında 172 çocuğu sünnet ettiren Nilüfer Belediyesi bu sene 470 çocuk sünnet ettirdi. Sünnetin  peşi sıra bile çocukların aileleriyle eğlendiği benzeri tün düzenledi. 470 çocuğun sünneti, sünnet şölenine destek veren 10 hastanede, kısırlaştırılmış aynı ortamda düzenlendi.

Nilüfer Belediyesi da sünnet olan torunlar ve aileleri için aynı cümbüş gecesi düzenledi. Geceye Nilüfer Şehremini Toygar Erdem’in birlikte CHP Bursa milletvekilleri Erkan Görgülü, Prof. Dr. Yüksel Özkan, CHP İl Başbuğ Yardımcısı Turgut Özkan, Nilüfer Belediyesi Başbuğ Yardımcıları, Nilüfer Belediye Meclisi Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ile mahalle muhtarları da katıldı. Nilüfer Belediyesi diyanet görevlisi Mehmet Çelebi’nin doğum okumasıyla başlayan gecede sünnet olan çocukların ailelerinin ve yakınlarının katılımı yoğundu. Edilen duaların peşi sıra Nilüfer Belediye Reisi Turgay Fazilet müzahir olan sayrılarevi temsilcilerine teşekkür ederek plaket verdi.

“BU YIL BUNU DAHA HARARETLI, DAHA ŞIŞMAN BİR ORGANİZASYONLA TAHSIS ETMEK İSTEDİK”

500’e andıran ailenin mutluluğuna katkı koydukları amacıyla bahtiyar olduklarını belirten Fazilet, “Yıllardır yapmış olduğumuz sünnet şölenini pandemi zımnında 2 yıldır yapamıyorduk. Bu yıl bunu daha heyecanli, henüz şişman benzeri organizasyonla tahsis etmek istedik ve bu yıl esbak yıllara göre henüz fazla çocuğumuzu sünnet ettirdik. Bugün burada sizlerle beraber tevessül etmek bizim en haddinden fazla önemsediğimiz konulardan bire bir tanesi. Tığ çocuklarımızın bundan ahir süreçte da  yanlarındayız.  Bu gecede yanımızda olan ve bizi destekleyen destekleyici firmalara birlikte ayrıca teşekkür ederim” dedi.

Komutan Fazilet ve beraberindekiler daha sonraları çocuklarla alay malay gato kesti.

Nilüfer Belediyesi Roman Orkestrası ve Sanatçı Hübeye Arun’un şarkılarıyla sünnet çocukları, aileleri ve sünnet şölenine katılan misafirler ağır ezgi anlar yaşadı.Share: