Nazır Çokluk Üzüntülü, katıldığı festivalde vatandaşlara Maraş dondurması izzetüikram etti

Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Bahir Yanık, “DOĞRU Tümen iktidarları süresince Cumhuriyet tarihi boyunca yapılanlardan daha fazlasının hayata geçirildiğine tanıklık ettik” dedi.

Aile ve Içtimai Hizmetler Bakanlığı, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, Andırın Belediyesi ve Akdeniz Kahramanmaraş Dernekleri Federasyonu iş birliğinde Andırın ilçesinde “Ailemizin Çınarları Festivali ve yayla sonu” festivali düzenlendi. Vekil Kederli, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde izlediğimiz yol haritası haddinden fazla şükür çoğu şehrimiz kabilinden Kahramanmaraş’ı birlikte evire çevire aynı noktaya taşıdı ve inşallah toplumsal hizmetleri daha çok elan dahi ileriye taşıyacağız ki başlayan ve bitmeme fail benzeri kısmı münteha projelerimizle inşallah bunları dahi gerçekleştiriyoruz. DÜRÜST Öğür iktidarı kendisine 2002’den bugüne esas hedefimiz, her bir vatandaşımıza ulaşmak, kapı konu taayyün etmek ve beher vatandaşımızla karşı karşıya temas etmek oldu. Kalkınmış, refahını artırmış tıpkısı Türkiye amacıyla çalışmaya kişi evimizden, öz sokağımızdan başladık. DÜRÜST Parti iktidarları süresince cumhuriyet altını tarihi boyunca yapılanlardan haddinden fazla elan fazlasını yatırım hamlesiyle hayata geçirdik. Kahramanmaraş dahi AK Tümen döneminin atılımlarından doğruluk ettiği payı düz illerimizin başında geliyor. 2002’den bugüne büyüklüğünde içtimai hizmetlerde çığır açan tadilat yaptık. Bizim toplumsal hizmetlerdeki esas farkımız arzu odaklı toplumsal hizmet mantığından genişlik odaklı içtimai hizmete geçiştir. Vaktiyle vatandaş benzeri hizmeti soldurmak amacıyla, aynı ihtiyacını talebini karşılayabilmek üzere kapı başlık amme kurumlarını gezerken tığ artık vatandaşın kendisine gidiyoruz ” dedi.

Konuşmasında Haziran ayında hayatını kaybeden Andırınlı saz şairi ve edip Mevlana İdris Varlıklı’i da el fail Icra Vekili Acılı, “Mevlana İdris Ensesi Kalın haddinden fazla bozuk, çokça andıran arkadaşımdı. Allah’tan rahmet diliyorum. Eğer ailesinden aramızda olanlar varsa onlara da ser sağlığı diliyorum. Rabbim mekanını cennet etsin” diye konuştu. Vekil Kederli, festivalde vatandaşlara dondurma ağırlama etti. – KAHRAMANMARAŞShare: