Muhittin Böcü, Sıra Mahallesi’ndeki Kentsel Dönüşüm Projesi Alanını Müzakere Etti

Antalya Büyükşehir Şehremini Muhittin Böcü, Tarih Mahallesi’nde yapımı devam eden kentsel transformasyon projesi alanını inceledi. Muhittin Böcek, “29 Ilkgüz 2023 tarihinde inşaatın bitirilmesinin hedefliyoruz” açıklamasını yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediye Reisi Muhittin Böcek, Güneş Mahallesi Kentsel Inkılap Projesi olan 211 adalet sahibine verilecek 8 bloktan oluşan 335 konutun vadi aldığı inşaat alanında inceleme yaptı. Muhittin Haşere, Antalya Büyükşehir Belediyesi iştiraki ANTEPE kontrolünde inşaatı fail yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Böcek projeye ilişkin şu bilgiyi verdi:

“31 Mart seçimleri öncesi Gazipaşa’dan Kaş’a büyüklüğünde hep hemşehrilerimizin bahtiyar olması amacıyla planlı, kaideli, kimlikli bire bir site amacıyla geliyoruz demiştik. ‘Söz’ Muhittin Böcü sözü diye bütün projeleri bir tane bir tane hayata geçiriyoruz. Antrparantez siyaseten da Gündüz Mahallesinde şunları yapacağım diye benzeri vaadim olmamıştı. Burada bir mağduriyet olduğunu gördük ve say başlattık. 23 Mart’ta kayran teslimi yapılmıştı. 29 Mart’ta burada bilcümle vatandaşlarımızın katılımıyla müteahhit firma ile temellerini attığımız projemiz dakikasında ilerliyor. İnşallah 29 Eylül 2023’te tamam olacak.

Bir taraftan üstelik Konyaaltı’ndan site merkezine 100. Sene dahil kalkmak üzere uzanan 6 kilometrelik 4. girişim belli belirsiz raylı sistem projesini münakasa ettik. Projesi Cumhurbaşkanlığı’nda onayda bekliyor. Ayrıca yeniden 22 kilometrelik 5. Girişim hafif raylı sistemimiz Kundu’ya kadar bitmeme edecek. Burası Antalya ve Antalya’de yapılacak çok molekül var. Bizim projelerimiz ötede değil ama halkın yararına projeler. Önümüzdeki günlerde bunları doğrusu kamuoyuyla dahi paylaşacağız.”

Böcü, proje alanındaki incelemenin peşi sıra Sıra Nakız Göçüm Durağı’nı konuşma ederek, Durak Başkanı Oktay Batın ve taksicilerle benzeri müddet dostça etti.

Share: