MOTOSİKLETLE YAKLAŞIP KURŞUN YAĞDIRAN ŞÜPHELİLER İLE AZMETTİRİCİLERİ YAKALANDI

KARAMAN’da sokakta yürüyen Yüksek Merhem’ın yanına motosiklet ile yaklaşıp, tabanca ile vurarak öldüren Nevzat Y., güdücü Hakan Ö. ve olayın azmettiricileri olduğu öne sürülen Uca E. ile Melik G., 2 ilde planlı faaliyetler ile yakalandı.

Olay, 17 Kasım günü saat 18.10 sıralarında İmaret Mahallesi 130 Sokak’ta meydana geldi. Sokakta giden Ali Tılsım’a, bir motosikletten tabanca ile arka arkaya elem açıldı. Yaralanan Uca Tılsım, çağrılan ambulansla kaldırıldığı Karaman Eğitim ve Araştırı Hastanesi’nde hayatını kaybetti. Olaya ilişkin iş başlatan polis güçleri, kaçan sürücünün Hakan Ö., tabanca ile şiddetli edenin dahi yanındaki Nevzat Y. olduğunu belirledi.

MERSİN VE KARAMAN’DA OPERASYON

Derinleştirilen çalışmada, Yüksek E. ile Kağan G.’nin bile olayın azmettiricileri olduğu tayin edildi. Ekipler, Kağan Ö., Nevzat Y. ve Hakan G.’nin Mersin’e kaçtığını, Büyük E.’nin ise Karaman’da olduğunu saptadı. Karaman ile Mersin’dahi yapılan baskınlarda 4 suratsız, gözaltına makbuz. Mersin’bile yakalanan şüpheliler, Karaman’a getirildi. 4 şüphelinin sorgusuna başlandı.

KAFE SALDIRISI ŞÜPHELİSİ DA YAKALANDI

Öte yandan Mersin’deki operasyonda, Karaman’da 6 kişinin yaralandığı kafe saldırısının ser şüphelisi Mustafa Y. üstelik yakalandı. 9 Ağustos’taki saldırı sonrası kaçan Mustafa Y.’nin 3 ayrı dosyadan arandığı bildirildi. Mustafa Y.’nin, Hakan G. ve Nevzat Y. ile alay malay Toroslar ilçesinde bire bir evde saklandığı tespit edildi. Mustafa Y.’nin de Karaman’a getirildiği belirtildi. İki ayrı olaya ilişkin anket sürüyor.

Share: