Karaman’daki cinayete ilgilendiren 4 kaba tutuklandı

Karaman’da sokakta yürüyen kişinin silahla öldürülmesine ilişkin gözaltına alınan 4 meşkûk tutuklandı.

İmaret Mahallesi 130. Sokak’ta 17 Kasım’da, sokakta revan Mualla Çare’ın (28) motosikletli kişiler eliyle tabancayla acı açılarak öldürülmesine ilgili Karaman Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla soruşturmayı derinleştiren polis güçleri ekipleri, olayın yaşandığı sokaktaki tıpkısı işyerinin düzenlilik kamera görüntülerinin silindiğini belirledi.

Bunun üstüne gelişim yeri sahibi Uca Alkan E’nin cep telefonunu inceleyen ekipler, bu kişinin ölen Mualla Reçete ile telefon görüşmelerini ve Tılsım’ın bulunduğu görüntüleri sildiğini belirleyerek, icraat sonucu telefondaki görüntüleri ortaya çıkardı.

Şüpheli Yüksek Parafin E’yi gözaltına düz ekipler, olaya karıştığı belirlenen Kağan G, Melik E. ve Nevzat Y’yi da Mersin’birlikte yakaladı.

İddiaya bakarak Mehabetli Parafin E, aralarında hasımlık mevcut Ulu Tılsım’ı bahsetmek üzere gelişim namına çağırdıktan sonradan Umar’ın bambaşka benzeri husumetlisi Melik G’ye da haber verdi. Ayrımsız süre sonradan Hakan G’nin yönlendirmesiyle Kağan E. ve Nevzat Y. motosikletle görüngü namına gitti. Motosikletteki Nevzat Y, Reçete’a 14 el acı açarak, görüngü yerinden kaçtı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye atıf edilen şüphelilerden Uca Parafin E. ile Melik G. “azmettirmek”, Melik E. “cinayete yardım etmek”, Nevzat Y. ise “kayırıcı çivilemek” suçlamasıyla çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklandı.

Güvenlik alıcı görüntülerinde ise motosikletle ilerleyici 2 kişinin, silahla dağ açması görülüyor. Değişik aynı görüntüde ise kurşunların kullanılmış ettiği Çıkar Yol’ın düşmesi meydan alıyor.

İmaret Mahallesi 130. Sokak’ta 17 Kasım’da yaşanan olayda, sokakta revan Büyük Ilaç’a motosikletli şahıslar yoluyla tabancayla dokunaklı açılmış, bunaltıcı yaralanan Tılsım, kaldırıldığı Karaman Yetişek ve Araştırı Hastanesi’nde yapılan müdahalelere karşın kurtarılamamıştı.

Share: