MHP Genel Başbuğ Yardımcısı Tığ, Nevşehir’de “Yavaş Yavaş 2023” toplantısında konuştu Açıklaması

MHP Umumi Komutan Yardımcısı Cımbar Kılıç, Nevşehir’in Derinkuyu ilçesinde MHP İl Başkanlığı yoluyla düzenlenen “Yavaş Yavaş 2023 İlçe İlçe Ifham ve Işıklandırma Toplantısı”na katıldı.

MHP’den yapılan açıklamaya göre, Derinkuyu Hars Merkezi’ndeki toplantıda konuşan Kılıç, vatandaşların, iki ayrı yöntem tarzıyla karşı karşıya olduğunu, ayrımsız yanda Halk İttifakı’nın yapıt ve bakım siyaseti, özge yanda 6+1 yapılanmasının iftira ve biber dolması siyasetinin bulunduğunu anlattı.

Tığ, MHP’nin derdinin vatan, budun, FETÖ ile uğraş, milletin hayat ve refahı, Türk dünyası, 6+1 yapılanmanın derdinin ise hükümeti yuvarlamak, HDP’ye maskara gözükmek, FETÖ mensuplarını devletin içine saplamak, ağız tatsızlığı ve anarşi takip etmek olduğunu kaydetti.

Halk İttifakı’nın adayının açık olduğunu vurgulayan Tığ, “Zül ittifakı, adayını yorumlamak üzere ecnebi murat şefleri, duyu ajanları ve Kandil’in sözcülüğünü eden hainlerden selen beklemektedir. Sorarım sizlere, birbirine güvenmeyen aynı kavil Türk milletine yiğitlik verebilir mi?” ifadelerini kullandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP’nin, Atatürk’ün umde ve değerlerine taşlama ayar duruma geldiğini dile getiren Kılıç, şöyle devam etti:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden seçilmesi, muvazene ve büzük demektir. Kökü dışarda olan yarıcı örgüt PKK’nın bitirilmesi, sınırlarımızın birlik namına güvenlikli ayla gelmesi, terörle savaş için harcanan paraların memleketin kalkınması için harcanması, Türkiye’nin daha da büyümesi ve zenginleşmesi demektir. Terörle savaş sırasında harcanan enerjimizin memleketimizin kalkınması üzere harcanması demektir. Halk İttifakı’nın 2023 seçimlerinde galip gelmesi gelmek, değme alanda sözü dinlenen ve şef mutluluk Türkiye amacında katedilecek nazik bir mertebe demektir. İşte bu nedenlerle Ulusçu Debi Partisi yerine 2023 seçimlerinde Topluluk İttifakı’nın hedeflerine ulaşması üzere var gücümüzle çalışıyoruz. Hem partimiz amacıyla hem dahi cumhur reisi adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın kazanabilmesi için yılmadan, yorulmadan, Sayın Genel Başkanımızın çizdiği hedeflere akilane koşuyoruz.”

Share: