HDP’Lİ BULDAN: KORKTUKLARI İÇİN YAMA DAVASINI AÇTILAR

HDP Eş Umumi Başkanı Pervin Buldan, “Yama davası; ayrımsız kol davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları üzere HDP’ye mantinota davası açtılar” dedi.

HDP Insan Genel Başkanı Pervin Buldan, Ardahan’da esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla görüştükten sonraları tümen teşkilatını ülfet fail Buldan, İnönü Caddesi’nde bölüt seslendi. İktidarın HDP’yi yüklülük altına almak istediğini tamlayan Buldan, “HDP’yi kriminalize buyurmak, siyaset arenasının dışına itmek ve çalışmaktan mahrum bırakmak. Fakat gittiğimiz herhangi bir yerde görüyoruz ki; halkımız azimli, yürekli ve temas yerde teveccühünü, samimiyetini ve azimli duruşunu ortaya koyuyor. Metres davası; tıpkısı desise davasıdır. Bizden, siyasetimizden korktukları amacıyla HDP’ye yama davası açtılar. Kobani, kaşkariko davasıdır. Türkiye’üstelik ayrımsız dönem siyasa fail, Türkiye’nin siyasetini belirleyen mehabetli aktivistleri, şu dakika o davada yargılıyorlar. Bu bile AKP- MHP koalisyonunun HDP ve HDP geleneğinden ne kadar çokça korktuklarının tıpkı göstergesidir” dedi.

6’lı masaya ilişkin üstelik mütekellim Buldan, şunları söyledi: “6’lı masanın eş benzeri başkanı var; seçme dönüş HDP ve Kürtlere taşlama etmeyi kendisine görev edinmiş. Tiksinme tohumları saçmaktan ferasetsiz durmayan bire bir eş başbuğ var. Bu 6’lı masadaki eş başkanın, sonuç kadro toplatısında yaptığı açıklamalar, bire bir kere henüz Kürt düşmanlığını ortaya koyduğunu bizlere açık açık göstermiştir.”

Buldan HDP’nin demokrasi, insan hakları ve hak mücadelesi verdiğini, iktidarın ise ülkeyi kutuplaştırdığını söyledi.

Share: