Mebus Tutdere, bütçe görüşmelerinin arkası sıra Adıyamanlılarla tıpkısı araya geldi

TBMM Reislik Divanı Üyesi ve CHP Adıyaman Mebus Abdurrahman Tutdere, TBMM’de güç geçen bütçe maratonunun sona ermesinin arkası sıra Adıyamanlılarla benzeri araya geldi.

Partisinin avrat kolları üyeleri ve mahalle temsilcileriyle CHP Adıyaman İl Başkanlığında bire bir araya mevrut Mebus Tutdere, toplantının peşi sıra İYİ Parti Adıyaman İl Başkanlığı, DEVA Partisi Adıyaman İl Başkanlığı ile Asrın İş Adamlar Derneği ve Adıyaman Site Akademisi’ni mülakat ederek vatandaşlarla tıpkısı araya geldi.

TBMM’de SELIM Pati ve MHP oylarıyla akseptans edilen 2023 yılı Merkezi Idare Bütçesi hakkında değerlendirmelerde bulunan Milletvekili Tutdere, “2023 yılı Bütçesi meclise geldi. Cumhuriyet Altını El Partisi kendisine bütçe karşı çok ağır sıklet itirazlar ati sürdük. Türkiye’de 7 milyondan çok çocuk yoksul yaşıyor fakat iktidarın meclise getirdiği bütçede zenginden yana, yandaştan yana, müteahhitten yana behre var vatandaşa, yoksula, emekliye, kadınlara hisse yok. İktidara göre Türkiye’de rastgele özdek güllük gülistanlık. Kendileri sıradan çılgın ve zenginlik içerisinde yaşıyorlar halktan koptukları amacıyla saraylarında mutlular. İnşallah ilk seçimde iktidara geldiğimizde halkın bütçesini hep bu arada yapacağız ve milletimizi bu yoksulluktan, bu sıkıntılardan bütün bu arada kurtaracağız. İktidar Türkiye’de kıpırdak kadınlara büyük haksızlıklar yapıyor. Hep mücadelelerimize, kadın örgütlerimizin hep eleştirilerine rağmen İstanbul Sözleşmesi’ni yetkisi olmadığı halde bir akşam yürürlükten kaldıran aynı iktidar. İktidara geldiğimizin geçmiş haftasında yapacağımız ilk işlerden ayrımsız tanesi İstanbul Sözleşmesi’ni yine yürürlüğe sokmak olacak. Çıkmaz ortasında erkek şiddetine maruz kalan, sığınacak her yeri sıfır, tüzel korumadan mahrum kadınları Türkiye’de ünsiyet şemsiyesi altında hukukun güvencesi altına alacağız. Eş sigortası Türkiye’deki hesaplı krizi çözecek. Alelhusus evde konuşu krizle boğuşan, mutfaktaki yangını iliklerine büyüklüğünde hisseden kadınların, Anadolu’nun ciharıyek yanındaki çöllük kadınları kurtaracak ayrımsız duygusal simididir. İktidara geldiğimizde ocak sigortası projemizi hayata geçirirsek Türkiye’de yoksulluğu tarihin çöplüğüne atmış olacağız. CHP iktidarında, millet ittifakının iktidarında artık bakımsız eş, evine ahenktar gelir girmeyen sülale kalmayacak. Sülale sigortası projemiz Türkiye’de hayat dolu kadınlar ilkin oluşmak üzere yoksulları rahatlatacak aynı proje. Adıyaman toprak örgütümüz şu anda arz bereketli organize olan yerlerden aynı tanesi. Parlamentoda haddinden fazla gür işler yaptık, sizler burada elinizden geleni yapıyorsunuz ve biz önümüzdeki seçimde Adıyaman’üstelik bile sandıktan hak ettiğimiz başarıyı alacağız, bundan sakıncasız olun. Gittiğimiz seçme yerde vatandaşlarımızın balaban tıpkısı teveccühü, iri bir sevgisi, çalışmalardan duydukları nazik bir memnuniyet var. Önümüzdeki süreçte Cumhuriyet Altını Umum Partisini Adıyaman birlikte doğruluk ettiği yere taşıyacağız” diye konuştu. – ADIYAMAN

Share: