Trabzon’daki Obezite Merkezinde ayrımsız yılda 400 kişinin kilo vermesi sağlandı

Trabzon’daki Obezite Merkezine başvurma eden 400 obeziteli duygusal, bire bir yılda hep 2 bin kilo verdi.

Trabzon Esenlik Bilimleri Üniversitesi Kanuncu Eğitim Bilimi ve Araştırma Hastanesi Obezite Merkezi Sorumlusu Uzm. Dr. Yanardağ Atasoy, AA muhabirine, obezitenin, Dünya Afiyet Örgütü’nün yaptığı tanıma bakarak, vücutta yağ miktarının normalin üstünde artması olduğunu belirtti.

Atasoy, acun genelinde serencam 40 yılda 3 intaç artma gösteren, hayatı gözdağı eden, hatta ahiret yolculuğu nedeni olan ve sunu kalın görülen hastalıkların birden acilen tamamının altındaki afiyet sorunu olan obezitenin, “Ego az buçuk balık etliyim, tombulum, kabul edilebilir benzeri şey, elan sonraları değerlendiririm.” gibi ertelenecek tıpkı uzanım olmadığının altını çizdi.

“Ne devir kim potansiyel farkı tanısı aldığımız yahut aynı hastalığımız olduğumuzda gidip tetkik oluruz, ilaçlarımızı kullanırız, obezite bile böyle. Eğer değerlerimiz yüksekse bunu aynı hastalık kendisine akseptans etmeli ve tedavisi üzere bire bir madde yapmalıyız.” diyen Atasoy, Trabzon’daki Obezite Merkezinin, Afiyet Bakanlığından müsaade alınarak 2019’üstelik hastanenin Dekoratif Kampüsü’ndeki Fatih Zinde Hayat Merkezi’nin ikinci katında kurulduğunu rapor etti.

Yanardağ Atasoy, sonuç 1 yılda kısaca 400 civarında hasta strateji ettiklerinin altını çizerek, “Bu hastalara toplamda 2 tonun üstünde kilogram verdirmeyi başardık. Obezite Merkezimizde ruhiyatçı, diyet uzmanı, fizyoterapist, 3 hekim ve halkla ilişkilerdeki arkadaşımızla alay malay bakım veriyoruz.” diye konuştu.

Türkiye’dahi obeziteli bireylere hizmet veren 18 forma bulunduğuna belen fail Atasoy, ” Doğu Karadeniz’birlikte Obezite Merkezi adına bakım veren bir tane gestalt biziz. Trabzon site merkezinde, umum hizmetlerin ücretsiz olarak yürütüldüğü aynı merkeze sahibiz.” bilgisini verdi.

Atasoy, fizyoterapist eşliğinde spor ika imkanı bile sunan merkeze 18 yaş ve üst yığın indeksi 30’un üzerinde hastaları kabul ettiklerini belirtti.

Gerekli tetkikler ve değerlendirmelerin ardından hastalara kadro anlayışı süresince ayrımsız sene eğitim verdiklerini dile getiren Atasoy, şunları kaydetti:

“Hedeflerden biri kiloların verilmesi amma esas başarmak istediğimiz öz kalıcı ayrımsız şekilde dirim çizi değişikliğini temin etmek. Elan metin beslenmek, alıştırma muktedir olmak kadar hem obezite ile uğraş etmede hem da elan metin bire bir hayata kavuşmada yapılması gereken çizi ilişkilerini uygulamaya çalışıyoruz. Parça parça yürüttüğümüz bir mücahede sistemimiz var. Tahminî 15-20 yabanlık gruplar halinde hastaların esas ayar ölçümleri yapıldıktan, 5 ayrı branşa konsülde edildikten ve tetebbu sonuçları değerlendirildikten sonraları kadro çalışmalarına başlıyoruz. Haftada birle başlayacak şekilde, daha bilahare 2 haftada aynı, ayda bir toplantılarımızla 1 yılı tamamlıyoruz.”

Atasoy, ekip terapilerinde hastalarla başardıklarını ve başaramadıklarını konuşup değerlendirdiklerini vurgulayarak, “Bu motivasyonla gelişigüzel bugüne büyüklüğünde liyakatli sonuçlar aldık, hem rakamlar düştü hem dahi bundan daha önemlisi kalımlı, metin hayat tarzı değişikliklerini hastalarda başarabildik.” diye niteleyerek konuştu.

Share: